Wczytuję dane...

Strugi / Frezarki

Strugi i frezarki to urządzenia przeznaczone do obróbki drewna, które sprawdzą się podczas prac hobbystycznych, domowych czy w stolarniach. Szeroki wybór produktów pozwala dobrać urządzenie zgodne ze wszystkimi oczekiwaniami i potrzebami klienta ze względu na rodzaj zasilania, moc czy typ narzędzia. Zapraszamy do zapoznania się z całą naszą ofertą.

Strug - jak wybrać najlepszy

Strug wykorzystuje się do strugania drewna i zgrubnego obrabiania elementów drewnianych. Najczęściej stosuje się go do powierzchni stosunkowo płaskich i wąskich. Urządzenie idealne do obróbki pojedynczych desek. Na podstawową budowę struga składa się wał z ostrzami oraz silnik. Wybór odpowiedniego modelu powinien być uzależniony od tego, w jaki sposób, jak często i gdzie będzie eksploatowane narzędzie. Podczas zakupu warto uwzględnić moc strugarki, prędkość obrotową oraz głębokość strugania. Należy jednak wiedzieć, że im silniejszy silnik, tym lepsze i łatwiejsze możliwości pracy z twardymi gatunkami drewna, ale także większy ciężar urządzenia i większa trudność w prowadzeniu maszyny. Do celów hobbystycznych i prostych prac w domu z powodzeniem wystarczy strug o mocy około 500 W, prędkości obrotowej w granicach 15000 obr/min i głębokości strugania 1-2 mm. Do celów półamatorskich warto wybrać model cechujący się większą dokładnością, a do celów profesjonalnych maksymalną siłą 1000 W.

Frezarka akumulatorowa - zalety

Za pomocą frezarki można nadać drewnu dowolny kształt (zaokrąglić boki blatu, wyprofilować krawędzie, wykonać dekoracyjny szlif). Urządzenie idealnie nie tylko dla profesjonalistów, ale także amatorów i hobbystów. Frezarki akumulatorowe mają tę przewagę nad sieciowymi, że można je używać w dowolnym miejscu. Nie ma ograniczeń w postaci przewodu elektrycznego. Problemem nie jest także brak prądu w przypadku kiedy jest awaria sieci lub w danym miejscu nie ma jeszcze do niej podłączenia. Frezarka akumulatorowa pozwala wykonywać swobodne ruchy i docierać bez problemu w każde miejsce obrabianego drewna.

Dobierz frezarkę / strug do swoich potrzeb

W naszej szerokiej ofercie frezarek i strugarek każdy klient znajdzie urządzenie, które spełni jego wymagania. Mamy narzędzia o różnej mocy, prędkości działania, sieciowe i akumulatorowe. Niezależnie od tego, czy chcesz wykonać proste prace obrabiarkowe, czy profesjonalne zlecenia, u nas znajdziesz to, czego potrzebujesz.

Sortuj według:
Wyświetl po produktów
Produkt niedostępny!
Powiadom mnie o dostępności

Strug Metabo HO 18 LTX 20-82 MetaBox 602082840

890,00
Rodzaj zasilania: akumulatorowe
Napięcie zasilania (V): 18
Głębokość strugania (mm): 2
Szerokość strugania (mm): 82
Głębokość wręgowania (mm): 9
Maks. prędkość obrotowa (rpm): 16000
Regulacja obrotów: nie
Odsysanie pyłu: tak
Opakowanie: walizka systemowa
Waga (kg): 3,5