Wczytuję dane...

Piły elektryczne

Pilarka elektryczna znajdzie zastosowanie zarówno w pracach budowlanych, wykończeniowych, domowych, jak i ogrodowych. To urządzenie o naprawdę szerokiej możliwości zastosowania. Głównymi atutami elektrycznej piły są cicha praca, mobilność urządzenia, bezawaryjność oraz brak przykrego zapachu spalin (który może pojawić się przy pilarce spalinowej).

Piły elektryczne do zadań specjalnych

Piła elektryczna sprawdza się w każdych warunkach i z powodzeniem można wykorzystywać ją w terenie. Urządzenie wyposażone jest w ząbkowane ostrza, które umożliwiają sprawne cięcie lub wyrzynanie drewna, metalu, a nawet kamieni. Pilarki elektryczne dostępne w naszej ofercie posiadają praktyczne i wygodne uchwyty ułatwiające pracę i zapewniające pewne oparcie podczas obróbki materiału.

Rodzaje pił elektrycznych

Wybór pił elektrycznych jest szeroki i w dużej mierze uzależniony od specyfiki wykonywanej pracy, jednak już najprostsze modele pozwalają na sprawne przecinanie materiałów o różnym stopniu twardości. Piły znajdą zastosowanie w pracach wykończeniowych (przycinanie płytek, paneli, gresu), jak i ogrodowych (obróbka drewna). Do najpopularniejszych modeli zaliczają się:

  • pilarki tarczowe, zarówno w wersji mobilnej, jak i stacjonarnej, czyli z piłą elektryczną zamontowaną na stole. Pilarki służą do cięcia drewna, metalu lub innych tworzyw sztucznych,

  • piły taśmowe, czyli urządzenia wyposażone w zębatą taśmę, za pomocą której można dokonywać cięć podłużnych, poprzecznych lub profilowych,

  • zagłębiarki, którymi można wykonać precyzyjne nacięcia w drewnie, metalu lub innych tworzywach sztucznych. Możliwość dostosowania siły nacisku oraz głębokości cięcia pozwala na lepszą obróbkę materiału w każdych warunkach,

  • przecinarki Rubi, ukośnice i bruzdownice ułatwiające precyzyjne przycinanie materiału (drewna, metalu, tworzyw sztucznych, kamienia) nawet pod nietypowym kątem.

Pilarki elektryczne - dobry wybór!

Pilarka elektryczna to dobry wybór przynajmniej z kilku powodów. Po pierwsze – łatwość i bezpieczeństwo obsługi. W prezentowanych modelach zadbano o odpowiednią osłonę kabli oraz ergonomię samego urządzenia, którego montaż został maksymalnie uproszczony. Po drugie – szerokie zastosowanie, ponieważ nawet na najprostszej pilarce elektrycznej można z łatwością przyciąć drewniane czy metalowe elementy o różnym stopniu grubości i twardości. I wreszcie po trzecie – stosunkowo niewielka cena, za którą dostajemy urządzenie wysokiej jakości od renomowanych producentów elektronarzędzi (Makita, Festool, Scheppach, Norton Clipper czy Metabo).

Sortuj według:
Wyświetl po produktów