Wczytuję dane...

Pilarki tarczowe

Oferujemy szeroki wybór specjalistycznych elektronarzędzi. Proponowane przez nas piły elektryczne, w tym pilarki tarczowe, to produkty solidne i niezawodne, dostarczane przez renomowanych producentów. To gwarancja jakości, solidności i niezawodności. Sprawdź naszą ofertę pilarek tarczowych i wybierz sprzęt idealnie dopasowany do Twoich potrzeb!

Na co zwrócić uwagę, wybierając pilarkę tarczową?

Pilarka ręczna a stołowa

Ponieważ pilarki tarczowe ręczne ważą ok. 5 kg i mają odpowiednio wyprofilowaną rękojeść oraz rozwiązania umożliwiające sprawne manewrowanie ostrzem, umożliwiają wygodną i optymalną pracę. Z kolei piły stołowe, o wadze 25-30 kg, stabilizują duże powierzchnie robocze, minimalizując ryzyko nagłej zmiany toru cięcia. Urządzenia te mogą co prawda zajmować więcej miejsca, niż modele ręczne, jednak wiele z nich ma składane stelaże. Ich zaletą są również możliwość przedłużenia stołu, co sprawdza się przy cięciu np. długich desek.

Ważna jest moc urządzenia

Im większa jest moc pilarek tarczowych, tym narzędzie jest wydajniejsze i umożliwia pracę wymagającą chociażby mocnego zagłębienia się w cięty materiał. Dzięki temu przecięte powierzchnie są estetyczne, a sama praca jest bezpieczna. Przy zakupie pilarki zwróć jednak uwagę, czy jest Ci potrzebny najmocniejszy model. Dla wielu prac wystarczą bowiem słabsze narzędzia, które są lżejsze i tańsze.

Wybierz głębokość cięcia

Wybierając piłę tarczową, zwróć uwagę na głębokość cięcia zmierzoną pod kątem 45 i 90 stopni. Pozwoli Ci to wybrać najlepsze rozwiązanie, dopasowane do prac, które zamierzasz wykonywać.

Określ sposób wykorzystania pilarki

Do sporadycznych prac przydomowych z powodzeniem można zastosować piły o mniejszej mocy i prostej budowie. Jeśli jednak zamierzasz ciąć materiały inne niż drewno, wybierz model z regulacją obrotów. Dzięki temu ustawisz najlepszą prędkość cięcia, co nie tylko umożliwi sprawne działanie, ale przede wszystkim wpłynie na bezpieczeństwo prac.

Dodatkowe funkcje ułatwiają pracę

Praktycy wolą urządzenia z prostymi rozwiązaniami, a dla amatorów lepsze są piły z dodatkowymi funkcjami i mechanizmem elektronicznym. Pracę zdecydowanie ułatwi również wziernik w osłonce tarczy czy lampka podświetlająca, które umożliwiają obserwację linii cięcia.

Dobierz odpowiednią tarczę

Kupując pilarkę ręczną lub stołową, zwróć uwagę na tarcze, które przeznaczone są do cięcia określonego rodzaju materiałów. Zdecydowanie wybór modelu z wymiennymi tarczami zwiększy możliwości pracy urządzeniem.

Sortuj według:
Wyświetl po produktów