Wczytuję dane...

Ukośnice

Ukośnica to stosunkowo uniwersalne elektronarzędzie do obróbki różnorodnych materiałów. Sprawdzi się podczas prac profesjonalnych w warsztatach stolarskich, w warsztatach wykończeniowych, na budowie, jak i w warunkach domowych, podczas niewielkich prac budowlanych czy remontowych.

Zastosowanie - pilarka ukosowa

Pilarka ukosowa to uniwersalne elektronarzędzie. W zależności od rodzaju zamontowanego noża może służyć do cięcia drewna, metalu czy tworzyw sztucznych. Ukośnice idealnie sprawdzą się podczas obróbki długich i szerokich elementów. Gwarantują niezwykle precyzyjne parametry cięcia niezależnie od kąta. Polecane są do złożonych prac, z którymi nie poradzi sobie standardowa pilarka stołowa. W naszej ofercie dostępne są urządzenia zarówno dla amatorów, jak i dla profesjonalistów. Spośród szerokiej gamy urządzeń o zróżnicowanych parametrach, każdy znajdzie produkt, który spełni jego oczekiwania.

Ukośnica z posuwem ułatwia pracę

Posuw to dodatkowa opcja w ukośnicach, która zdecydowanie poprawia komfort pracy poprzez stabilizację i usztywnienie obrabianego materiału. Warto zapłacić więcej i zdecydować się na zakup ukośnicy z posuwem, jeżeli będzie ona wykorzystywana do cięcia długich materiałów. W przypadku cięcia wyłącznie krótkich elementów posuw nie będzie aż tak przydatny. Jednak już przy metrowych odcinkach drewna, metalu czy tworzywa sztucznego posuw będzie nieocenionym wsparciem. Dzięki posuwowi obrabiany element można pewniej złapać, co bezpośrednio przekłada się na większą precyzję cięcia. 

Pilarka do cięcia kątowego i ukośnego, popularna kapówka

Ukośnica tzw. kapówka to urządzenie, które warto wybrać zgodnie z własnymi potrzebami i odpowiednio do planowanych prac. Podczas zakupu ukośnicy należy zwrócić uwagę na kilka ważnych parametrów. Pierwszym z nich jest kąt cięcia. O ile większość kapówek tnie pod kątem od 45 do 90°, o tyle bardziej zaawansowane prace mogą wymagać wykorzystania ukośnicy dwustronnej. Ukośnica dwustronna umożliwia pracę pod każdym kątem. Kolejnym parametrem jest prędkość obrotowa i moc. Większa moc przekłada się na łatwiejszą pracę, wyższą wydajność i dłuższą żywotność. Jednak moc to nie wszystko. Równie ważna jest prędkość obrotowa, która powinna być odpowiednio dopasowana do rodzaju ciętego materiału. Kolejną rzeczą, na którą trzeba zwrócić uwagę, są ostrza. Nawet najlepsze ukośnice ze źle dobranymi ostrzami będzie pracować niewydajnie i nieefektywnie.

Sortuj według:
Wyświetl po produktów