Wczytuję dane...

Frezarki / Strugi

Frezarka to narzędzie do specjalistycznego użytku, które wymaga odpowiednich umiejętności i doświadczenia. Urządzenie pozwala na obróbkę skrawaniem wszelkich powierzchni płaskich: rowków, gwintów, kół zębatych, etc. Rodzaj frezarki powinien być w pełni dopasowany do prac, jakie ma wykonywać. Przy wyborze odpowiedniego modelu warto uwzględnić takie parametry jak moc silnika, wielkość, ilość wrzecion, prędkość, maksymalną średnicę frezu czy dodatkowe wyposażenie.

Wybierz frezarkę w zależności od przeznaczenia

Frezarka w zależności od przeznaczenia może służyć do obróbki drewna lub metalu. Ponadto rozróżnia się urządzenia w zależności od umiejscowienia wrzeciona (frezarki jednowrzecionowe i wielowrzecionowe). 

Frezarka górnowrzecionowa to najpopularniejszy model, który służy do frezowania krawędzi, różnych krzywizn, profili narożnych, rowków, kół czy otworów podłużnych. Ponadto sprawdzi się do frezowania przy użyciu szablonów.

Frezarka dolnowrzecionowa wykonuje obróbkę profilową krzywo- lub prostoliniową w litym drewnie. Obsługa tego typu frezarki z uwagi na wysokie ryzyko urazów wymaga doświadczenia i zachowania bezwzględnego bezpieczeństwa podczas pracy.

Frezarka równowrzecionowa ma wrzeciono w tej samej linii co blat stołu.

Strug przyspieszy Twoją pracę

Strug umożliwia w szybki i stosunkowo łatwy sposób wstępnie obrobić drewno i przygotować je do dalszej pracy przy użyciu szlifierki. Urządzenie do obróbki poprzez zdzieranie cienkiej warstwy drewna służy do pocieniania elementów, wyrównywania ich powierzchni, a także do wstępnego nadawania drewnu pożądanego kształtu, wręgowania czy do fazowania krawędzi, czyli załamywania, zaokrąglania lub tępienia kantów.

Wybierając strug, warto uwzględnić jego moc, liczbę obrotów głowicy na minutę, maksymalną głębokość strugania i szerokość głowicy.

Frezarka stolarska do zadań specjalnych

Frezarka stolarska wyróżnia się masywną konstrukcją i wysoką precyzją regulacji. To urządzenie, które sprawdzi się w profesjonalnych zakładach przemysłowych. Frezarka stolarska nawet przy zaawansowanych pracach gwarantuje stabilną konstrukcję i pełne bezpieczeństwo użytkowania. Za jej pomocą można wykonać szereg prac obróbkowych, w tym m.in. wgłębienia wzdłuż krawędzi desek (wręgi, felce), profilowanie krawędzi, wykonywanie precyzyjnych rowków, otworów, wczepów i czopów (połączeń między deskami) czy piór w deskach. Frezarki stolarskie różnią się w zależności od mocy silnika i rodzaju wrzeciona. Im wyższa moc, tym większe możliwości pod względem ilości, jakości czy wykorzystania materiałów o różnej twardości.

Sortuj według:
Wyświetl po produktów
Produkt dostępny!

Frezarka do połączeń DOMINO Festool DF 500 Q-Set 574427

4490,00
Rodzaj zasilania: elektryczne
Moc (W): 420
Maks. obroty bez obciążenia (rpm): 25500
Rodzaj frezarki: lamelownica
Maksymalna głębokość frezowania (mm): 28
Uchwyt narzędziowy (mm): inny
Opakowanie: walizka systemowa
Waga (kg): 3,2
Regulacja obrotów: nie
Odsysanie pyłu: tak
Produkt niedostępny!
Powiadom mnie o dostępności

Strug do drewna Makita 1806B 1200W

2870,00
Rodzaj zasilania: elektryczne
Moc (W): 1200
Głębokość strugania (mm): 2
Szerokość strugania (mm): 170
Maks. prędkość obrotowa (rpm): 15000
Regulacja obrotów: nie
Odsysanie pyłu: tak
Opakowanie: drewniana skrzynka
Waga (kg): 9