Wczytuję dane...

Wyrzynarki / Piły Posuwowe

Wyrzynarki i pilarki to urządzenia, które sprawdzą się podczas remontu lub majsterkowania. Za ich pomocą można ciąć drewno, materiały drewnopochodne, metal czy nawet pustaki. W zależności od urządzenia ciąć można zarówno w linii prostej, jak i po krzywej. Dzięki szerokiej ofercie narzędzi każdy Klient znajdzie sprzęt, który będzie zgodny z jego preferencjami i będzie spełniał jego oczekiwania. 

Praktyczna pilarka brzeszczotowa

Pilarka brzeszczotowa to elektryczne urządzenie przydatne zarówno w budownictwie, jak i podczas remontu w domu. Za pomocą pilarki można w szybki, precyzyjny i prosty sposób dociąć różnego rodzaju materiały, w tym także elementy trudno dostępne. Pilarka tnie wyłącznie w linii prostej, jednak cięcie odbywa się bez efektu wężykowania.

Podczas wyboru pilarki warto wziąć pod uwagę najważniejsze parametry techniczne: moc, ilość suwów, głębokość cięcia oraz konstrukcję urządzenia. Jeżeli zależy nam na wykonaniu trudnych cięć, w twardych powierzchniach, warto wybrać pilarkę o dużej mocy. Wysoka liczba suwów, czyli skoków brzeszczotu pozwala uniknąć postrzępionych, ostrych krawędzi. Głębokość cięcia powinna być dostosowana do materiału, jaki chcemy przeciąć. Ergonomiczna konstrukcja pilarki w połączeniu z niewielką wagą zwiększy komfort długotrwałej pracy, a samo urządzenie będzie pewniej leżało w dłoni i nie będzie obciążeniem.

Zalety - pilarka szablasta

Pilarka z brzeszczotem jest z powodzeniem wykorzystywana w różnego rodzaju warsztatach. Jest to stosunkowo uniwersalne urządzenie, które łączy w sobie kilka funkcji. Pilarka brzeszczotowa wykonuje ruchy posuwisto-zwrotne, zupełnie tak samo, jak pilarka ręczna. Jej największą zaletą jest zasilanie, dzięki któremu bez większej energii można przeciąć nawet najtrwalszy materiał. Jedyny wysiłek, jaki należy włożyć to trzymanie i sterowanie urządzeniem.

Pilarka z brzeszczotem dzięki możliwości wymiany końcówek może ciąć drewno, metal, tworzywa sztuczne, cegłę, beton czy płyty gipsowe. Tym samym jest doskonałym zamiennikiem dla m.in. pilarki tarczowej czy piły łańcuchowej.

Dodatkowa funkcja - wyrzynarka z podcinaniem

Za pomocą wyrzynarki można wykonać różnego rodzaju cięcia, nie tylko w linii prostej. Sprawdzi się do wykonania dekoracyjnej obróbki oraz precyzyjnego cięcia krzywoliniowego. Wyrzynarka z funkcją podcinania to wyrzynarka, która należy do grupy wyrzynarek oscylacyjnych i wahadłowych. Tak jak w standardowych wyrzynarkach brzeszczot porusza się w górę i w dół, tak w modelu z podcinaniem brzeszczot dodatkowo porusza się w tył i w przód. Takie rozwiązanie pozwala na mniejszy nacisk i bardziej komfortowe cięcie. Wyrzynarki z podcinaniem są szczególnie polecane do cięcia grubszych materiałów.

Sortuj według:
Wyświetl po produktów