Wczytuję dane...

Szlifierki kątowe

Szlifierka kątowa to bardzo uniwersalne elektronarzędzie, które warto mieć na wyposażeniu swojego warsztatu. Za jej pomocą można nie tylko przecinać różnego rodzaju materiały jak metal, beton, ceramikę, tworzywa sztuczne czy drewno, ale także szlifować i polerować różnego rodzaju powierzchnie. Przed zakupem sprzętu zastanów się, do jakich głównych prac szlifierka będzie Ci służyć.

Szlifierka kątowa - zastosowanie

Szlifierki kątowe pozwalają w szybki i sprawny sposób przeciąć najtwardsze przedmioty i elementy. Idealnie sprawdzą się przy cięciu różnego rodzaju metali, betonu czy przedmiotów ceramicznych. Ponadto przy zastosowaniu odpowiednich tarcz w kilka chwil można precyzyjnie wypolerować lub wyszlifować potrzebną powierzchnię (np. dokładnie usunąć rdzę z metalu). Szlifierka kątowa sprawdzi się do cięcia nie tylko dużych elementów, jak blacha czy kostka brukowa, ale z powodzeniem poradzi sobie z cięciem małych przedmiotów, jak gwoździe czy śruby. Szlifierka kątowa to urządzenie, które każdy majsterkowicz powinien mieć. Dzięki niej można wykonać szereg różnych prac w bardzo szybkim czasie. Podczas pracy musisz jednak pamiętać o zachowaniu bezpieczeństwa. Szlifierkę należy trzymać w odpowiedni sposób i nie pozostawiać jej włączonej, jeżeli nie jest użytkowana w danym momencie.

Jaką szlifierkę kątową wybrać?

Na rynku dostępna jest cała gama różnych szlifierek kątowych, dlatego z pewnością każdy Klient znajdzie model, który spełni jego oczekiwania i potrzeby. Podczas wyboru szlifierki warto zwrócić uwagę na kilka parametrów. Przede wszystkim na moc urządzenia. Im wyższa moc, tym twardszy materiał będzie można ciąć oraz dłużej pracować pod zwiększonym obciążeniem. Do użytku domowego wystarczą urządzenia, których moc wynosi 600-1000 W. W profesjonalnej pracy często wykorzystywane są sprzęty o mocy przekraczającej 2000 W. Kolejny ważny parametr to średnica tarcz. Standardowe tarcze 125 mm należą do najtańszych. Bardziej niestandardowe wymiary (115/150/180/ 230 mm) kosztują więcej. Warto wybrać model z funkcją tłumienia drgań. Wtedy na rękę osoby pracującej będzie przechodzić mniej drgań, dzięki czemu praca będzie bardziej komfortowa. Jeśli jesteś zainteresowany profesjonalnym sprzętem sprawdź szlifierki Metabo.

Szlifierki kątowe - wybór profesjonalistów

Profesjonaliści podczas wyboru modelu szlifierki kątowej zwracają uwagę na kilka dodatkowych parametrów oprócz tych wymienionych powyżej. Chodzi tu m.in. o regulację obrotów, wagę czy typ włącznika. Regulacja obrotów to funkcja, która jest przydatna podczas szlifowania metalu lub drewna. Waga urządzenia jest równie istotna. Ciężkie modele mogą być uciążliwe podczas długiej pracy - nadgarstek jest wtedy bardziej obciążony. Szlifierki dostępne na rynku wyposażone są w jeden z dwóch typów włącznika: suwakowy lub łopatkowy. Suwakowy włącznik pozwala na pracę bez konieczności ciągłego trzymania przycisku, dzięki czemu można pracować w każdej płaszczyźnie.

Sortuj według:
Wyświetl po produktów
Produkt dostępny!

Szlifierka kątowa Makita GA5030R 720W 125 mm

259,00
Rodzaj zasilania: elektryczne
Średnica tarczy (mm): 125
Moc (W): 720
Regulacja obrotów: nie
Maksymalna prędkość obrotowa (obr/min): 11000
Waga (kg): 1,8
Opakowanie: karton