Wczytuję dane...

Szlifierki / Polerki

Szlifierki i polerki przydadzą się podczas remontu, szczególnie na etapie prac wykończeniowych. Na rynku jest szeroka oferta różnego rodzaju szlifierek oraz polerek i mimo tego, że służą one do nadania ostatecznego kształtu określonej powierzchni, wygładzenia i nadania połysku, to ich typ powinien być dostosowany do konkretnej pracy, jaką mają wykonywać oraz efektu, jaki chce się osiągnąć.

Elektryczna szlifierka mimośrodowa

Szlifierka mimośrodowa jest urządzeniem uniwersalnym i sprawdzi się podczas wykonywania wielu różnych prac. Dzięki elastycznemu talerzowi szlifierka mimośrodowa może być wykorzystywana do wyrównywania powierzchni płaskich, delikatnie zakrzywionych, w tym wklęsłych lub wypukłych. Jest przystosowana do pracy z drewnem i metalem. Szlifierka mimośrodowa wykonuje ruchy oscylacyjne oraz obrotowe.

Różne zastosowania szlifierek

Przekładniowa szlifierka

Szlifierka przekładniowa łączy w sobie kilka różnych narzędzi. W zależności od modelu za jej pomocą można wykonać szlifowanie zgrubne, dokładne, ze stopą trójkątną czy polerowanie. Urządzenie sprawdzi się np. do szlifowania farb i lakierów, materiałów mineralnych i mas szpachlowych.

Szlifierka taśmowa

Szlifierka taśmowa przeznaczona jest do szlifowania płaskich, dużych powierzchni. Dzięki niej można wyszlifować lite drewno, płyty pokryte lakierem czy okleiną. Polecana szczególnie do prac w warsztatach. Z uwagi na kształt podstawy szlifierka taśmowa nie sprawdzi się do obróbki narożników.

Szlifierka oscylacyjna

Szlifierka oscylacyjna polecana jest do szlifowania płaskich, równych i delikatnie zaokrąglonych powierzchni. Polecana do obróbki drewna np. drzwi, mebli, blatów. Prostokątna stopa szlifierki sprawdzi się także podczas szlifowania narożników.

Uniwersalne rozwiązanie - szlifierko-polerka

Szlifierko-polerka to korzystne rozwiązanie, jeżeli prace obejmują zarówno wyszlifowanie, jak i wypolerowanie danej powierzchni. Zamiast zakupu dwóch oddzielnych elektronarzędzi, można kupić jedno z połączoną funkcją. Dany efekt - wyrównanie, gładkość, błysk - uzyskuje się poprzez użycie odpowiednich tarcz.

Sprawdź, jaka polerka jest Ci potrzebna

Wybór polerki powinien być dopasowany do preferencji użytkownika oraz jego umiejętności.

  • Polerka orbitalna jest odpowiednia dla początkujących. Pad porusza się po orbitach eliptycznych, wytwarza mniej ciepła, dzięki czemu jest prostszy w obsłudze i trudniej jest uszkodzić polerowaną powierzchnię. Polerka idealna do padów gąbczastych.

  • Polerka obrotowa wymaga wprawy, aby nie uszkodzić polerowanej powierzchni. Narzędzie wykonuje ruch kolisty wokół własnej osi. Polerka polecana do padów wełnianych i gąbczastych.

  • Polerka kątowa jest wielofunkcyjna i sprawdzi się w każdym warsztacie. Za jej pomocą można wypolerować drewno, metal, tworzywa sztuczne i powierzchnię lakierowaną.

Sprawdź również szlifierki Metabo.

Sortuj według:
Wyświetl po produktów