Wczytuję dane...

Łopaty do śniegu

Łopata jest najpopularniejszym narzędziem ręcznym do usuwania śniegu. To klasyk składający się z trzonka, uchwytu i szufli o szerokości 30-50 cm. Trzeba jednak zauważyć, że na rynku są już dostępne łopaty składane oraz ręczne zgarniacze, które mają za zadanie maksymalnie przyspieszyć i ułatwić żmudne odśnieżanie. Sprawdź naszą ofertę i wybierz solidną łopatę, która pozwoli Ci szybko i wygodnie usunąć śnieg!

Łopaty wykonane z różnych materiałów

Łopaty do śniegu mogą być zrobione z metalu lub tworzywa sztucznego oraz z połączenia tych materiałów. Łopaty metalowe są trwalsze, jednak modele z tworzywa są znacznie lżejsze, a więc wygodniejsze w manewrowaniu nimi. Dlatego coraz częściej wybierane są plastikowe łopaty wzmocnione aluminiowymi końcówkami lub łopaty aluminiowe powlekane tworzywem sztucznym. Dzięki temu narzędzie jest trwałe, a zarazem lekkie.

Szufla i trzonek, czyli najważniejsze elementy

Im szersza jest szufla, tym łopatą można zgarniać większe ilości śniegu, co jednocześnie oznacza konieczność podnoszenia znacznie cięższych ładunków. Wybierając łopatę, warto zatem zwrócić uwagę na ergonomię trzonka, mocny uchwyt oraz wzmocnienia narzędzia. Ponadto warto dostosować narzędzie do możliwości fizycznych osób, które będą daną łopatą pracowały.

Trzonki łopat do śniegu wydają się nieważnym elementem. Tradycyjne, proste coraz częściej zastępowane są pałąkami profilowanymi. Drewno użyte do ich produkcji zastępowane jest lekkim aluminium lub równie lekkim, ale niewyziębiającym się tak aluminium powlekanym warstwą tworzywa sztucznego. Dzięki temu praca łopatą jest stosunkowe lekka i łatwa.

Zwróć uwagę na uchwyt łopaty

Rodzaj uchwytu łopaty decyduje o wygodzie jej użytkowania. Najczęściej stosowane są chwyty w kształcie litery „T” lub „D”, z czego drugie uważane są za pewniejsze i wygodniejsze.

Proponujemy również szeroki wybór profesjonalnych odśnieżarek, które szybko i wygodnie pomogą pozbyć się dużej ilości śniegu i skutecznie odśnieżyć nawet spore powierzchnie.

Sortuj według:
Wyświetl po produktów