Wczytuję dane...

Grabie i Szczotki

Grabie są tradycyjnym urządzeniem, bez którego zestaw narzędzi ogrodniczych jest niekompletny. To prosta forma służąca nie tylko do grabienia gleby. Grabiami zbiera się resztki roślin z zagonów, wygrabia liście i ściętą trawę z trawników, wyrównuje ziemię.

Grabie do zadań specjalnych

Oczywiście, wystarczy jeden rodzaj grabi, aby móc wykonać większość prac w ogrodzie. Stawiając jednak na komfort pracy, warto sięgnąć po narzędzia specjalistyczne. Dzięki temu nawet najcięższe roboty będą przyjemnością.

Klasyczne grabie

Pomogą nam we wszystkich pracach ziemnych. Wyrównają powierzchnię, zmieszają nawozy z glebą, będą pomocne przy wygrabianiu trawy i liście. Wszystko dzięki grzebieniowo ułożonym, metalowym zębom oraz stabilnemu i mocnemu trzonkowi. Niestety, mogą zapychać się przy pracach specjalistycznych. Dlatego warto zaopatrzyć się również w inne modele.

Grabie do liści

Są specjalistycznym narzędziem. Mają cienkie, długie, elastyczne zęby z plastiku lub metalu. Ułożone w wachlarz rozwierany lub rozwarty na stałe, idealnie sprawdzają się na trawnikach. Możliwość rozszerzania wachlarza pozwala dostosować ich szerokość do pracy. Takie są szczególnie polecane. Grabie ogrodowe do liści są lekkie, co znacznie ułatwia grabienie.

Grabie do trawy

Charakteryzują się dość gęsto ułożonymi, długimi, elastycznymi zębami. Grabie do trawy pozwalają na wygrabianie trawników, bez zapychania darnią przestrzeni między zębami. Są też przydatne do usuwania filcu na trawniku. Prace te umożliwiają solidnie wykonane, zazwyczaj zrobione ze stali węglowej zęby.

Stawiamy na jakość

Na rynku jest mnóstwo grabi. Ważne jednak, aby kupić najlepszy, niekoniecznie najtańszy model. To pozwoli na długoletnią pracę narzędziem, któremu nie wyłamią się zęby, nie złamie się trzonek, a elementy metalowe nie zaczną rdzewieć.

Sortuj według:
Wyświetl po produktów