Wczytuję dane...

Dmuchawy do liści

Dmuchawy i odkurzacze do liści to bardzo przydatne elektronarzędzia ogrodowe do jesiennych porządków. Dzięki tym sprzętom sprzątanie opadłych liści, małych gałązek i innych niewielkich elementów będzie nie tylko prostsze, ale i szybsze. Dmuchawy i odkurzacze sprawdzą się na każdej powierzchni, na trawnikach, grządkach i chodnikach. Szeroki wybór produktów pozwoli dopasować dmuchawę do preferencji użytkownika.

Dmuchawa do liści - jak wybrać?

Dmuchawa do liści sprawdzi się w każdym ogrodzie i na działce, jednak jej odpowiedni wybór jest zależny od kilku czynników. Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę, jak duży obszar będzie do sprzątania oraz kto będzie korzystał z urządzenia.

Elektryczne dmuchawy do liści polecane są do małych ogrodów i działek (jeżeli znajduje się na nich podłączenie sieciowe), gdzie kabel elektryczny nie będzie stanowił problemu. Te modele są z reguły bardzo lekkie, nie pracują głośno i zapewniają pracę niemal nieograniczoną w czasie.

Akumulatorowa dmuchawa do liści jest nieco cięższa niż modele sieciowe. Pojemność akumulatora należy dopasować do wielkości terenu, który trzeba sprzątnąć, tak, aby na jednym ładowaniu móc skończyć pracę.

Dmuchawy do liści z silnikiem spalinowym są ciężkie, ale pracują z dużą mocą, poradzą sobie nawet z uporczywymi mokrymi liśćmi i większymi gałęziami czy kawałkami darni. Szczególnie polecane do dużych ogrodów i działek.

Kolejnym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę, jest moc dmuchawy. Im większa, tym szybciej można się uporać z zanieczyszczeniami. Do dużych powierzchni warto zdecydować się na mocny silnik. Ponadto poszczególne modele różnią się prędkością przepływu powietrza. Do sprzątania suchych liści wystarczy około 200 km/h, 200-300 km/h poradzi sobie z mokrymi liśćmi, a ponad 300 km/h nawet z gałęziami.

Sporym udogodnieniem mogą być szelki lub pasek do przewieszenia dmuchawy przez ramię. To rozwiązanie jest szczególnie polecane do ciężkich spalinowych dmuchaw. Ponadto, jeżeli z dmuchawy będzie korzystać więcej, niż jedna osoba, warto wybrać sprzęt z regulowaną rurą. Niższym osobom będzie ciężej korzystać z urządzenia, które jest za długie.

Przydatna funkcja - odkurzacz do liści

Niektóre modele dmuchaw mają dodatkową opcję, którą jest odkurzacz do liści. Zazwyczaj wystarczy jeden przycisk, aby zmienić podmuch powietrza na zasysanie. Część dmuchaw z odkurzaczem ma także specjalny rozdrabniacz, dzięki któremu znacząco zmniejsza się objętość liści. Odkurzacze do liści mają z reguły wielkość worka od 25 do 70 litrów.

Zalety dmuchawy do liści

Dmuchawy do liści przede wszystkim pozwalają na szybsze sprzątnięcie opadłych liści z drzew i krzewów w okresie jesiennym. Dmuchawy spalinowe z mocniejszym silnikiem dodatkowo poradzą sobie także z sypkim śniegiem. Ponadto jest to bardzo ergonomiczne i bezpieczne rozwiązanie, w porównaniu z wielogodzinnym grabieniem. Odkurzacz do liści pozwoli nie tylko szybciej, ale i dokładniej uprzątnąć trawniki, grządki i chodniki.

Sortuj według:
Wyświetl po produktów
Produkt niedostępny!
Powiadom mnie o dostępności

Dmuchawa akumulatorowa Honda HHBE 81BE

799,00
Rodzaj zasilania: akumulatorowe
Napięcie akumulatora (V): 56
Funkcja rozdrabniania: nie
Waga (kg): 2,34
Prędkość powietrza (m/s): 41,1