Wczytuję dane...

Dmuchawy elektryczne

Dmuchawy elektryczne do niedawna kojarzyły się z mocnymi maszynami, używanymi do sprzątania ulic i parków. Tymczasem rynek narzędzi ogrodniczych bogaty jest w wersje lekkie i sprawdzające się na niewielkich powierzchniach w pracach przydomowych.

Jaką dmuchawę elektryczną wybrać?

Wszystkie dmuchawy mają za zadanie zgarnianie opadłych liści, ułatwiając ich późniejsze zebranie. Są też pomocne przy szybkim osuszaniu nawet dużych powierzchni utwardzonych. Niektóre z nich wyposażone są w funkcję ssania, a więc mogą pracować jak odkurzacze ogrodnicze.


Oprócz mocy silnika różnią się jedynie rodzajem napędu. Mamy bowiem dmuchawy elektryczne, elektryczne akumulatorowe i spalinowe. Z reguły dmuchawa spalinowa jest najcięższa. Jej silnik jest głośny, ale sprawny i mocny. Dmuchawy elektryczne są ciche, lżejsze i świetnie sprawdzają się w przydomowych pracach.

Dmuchawa elektryczna - cechy

Dmuchawa elektryczna podłączona do sieci ma ograniczenie długości kabla, który nie powinien przekraczać 30 m. W innym wypadku jej moc znacznie spada. Przyda się więc każdemu, kto chce sprawnie i szybko oczyścić niewielką działkę, okolice posesji czy taras. Nieco lepsza jest dmuchawa akumulatorowa. Jest urządzeniem wygodnym i stosunkowo wydajnym. Akumulator dodaje jej kilka kilogramów, ale mimo wszystko pracuje sprawnie.


Wybierając odpowiednią dmuchawę, trzeba postawić na rozwiązanie praktyczne, a urządzenie dostosować do obsługiwanej powierzchni. Wówczas każda dmuchawa elektryczna do liści będzie zakupem trafionym. Już po pierwszym użyciu sprzątanie ogrodu okaże się szybkie i przyjemne. Co więcej, jeśli urządzenie będzie miało rozdrabniarkę, czy funkcję odkurzacza, jego praca będzie nieoceniona.

Zobacz również:

Sortuj według:
Wyświetl po produktów