Wczytuję dane...

Łopaty/Widły/Motyki

Odpowiednia uprawa gleby warunkuje jakość i wielkość późniejszych zbiorów. To praca ciężka i pracochłonna. Dużym udogodnieniem jest więc wykorzystanie jak najlepiej dobranych narzędzi. Niezależnie od pory roku czy rodzaju wykonywanych prac mogą one znacznie przyspieszyć i ułatwić działania.

Szpadel - dobre narzędzia to podstawa

Szczególnie, gdy ktoś ma gleby ciężkie, musi kupić mocny i niezawodny sprzęt. Szpadel Fiskars jest innowacyjny, lekki i dzięki wyprofilowanej rączce zapewnia maksymalne ułatwienie pracy. Trwałość gwarantuje zastosowanie stali hartowanej.

Widły

Równie mocne są widły Fiskars. Ich uniwersalne zastosowanie, wymusza wysoką jakość produktu, będącą gwarancją efektywności jego pracy. Dlatego nie dziwi fakt zastosowania w tym tradycyjnym narzędziu nowoczesnego tworzywa sztucznego na rączce oraz stali hartowanej na zębach.

Gdy gleba jest już przekopana, do pielęgnacji powierzchni sprawdzi się praktyczny i uniwersalny kultywator ręczny. To narzędzie przygotowane do spulchniania gleby, walki z chwastami, mieszania nawozów. Jest przydatne do prac na trawniku. Kultywator do trawy ładnie zgrabia źdźbła oraz nie doprowadza do filcowania trawy. Kultywator ogrodowy jest praktycznym i polecany.

Motyka

Żaden ogrodnik nie może się obyć również bez motyki. Motyka jest klasycznym, niezwykle praktycznym narzędziem. Praca motyką to najlepsza i najskuteczniejsza walka z chwastami oraz sposób na spulchnione grządki. Motyka polecana jest przez wszystkich praktyków ogrodnictwa.
Zimą, gwarancją skutecznej pracy przy odśnieżaniu jest natomiast łopata do śniegu. Jak mówią opinie użytkowników, najlepsza jest łopata Fiskars, z aluminiowym odgarniaczem, wytrzymałym trzonkiem i głowicą z utwardzonego aluminium. Taka szufla do śniegu ułatwia i przyspiesza zimowe porządki.

Praca w ogrodzie może być odpoczynkiem

O tym, że ogrodnictwo jest przyjemnością, wie każdy. Szybkość prac można uzyskać, używając najlepszych i niezawodnych narzędzi ogrodniczych.

Sortuj według:
Wyświetl po produktów