Wczytuję dane...

Odśnieżarki

Odśnieżarki do śniegu znazznie ułatwiają pracę. Są alternatywą dla narzędzi ręcznych i warto po nie sięgnąć, jeśli niemożliwe lub utrudnione jest odśnieżanie z użyciem łopaty do śniegu. Odśnieżarki pozwalają skutecznie odśnieżyć duże powierzchnie i doskonale radzą sobie nawet ze sporą ilością śniegu. Proponujemy szeroki wybór niezawodnego sprzętu renomowanych marek. Sprawdź!

Moc silnika odśnieżarki

Im odśnieżarki mają większą szerokość roboczą zbieraka, tym większa jest moc ich silników. Można jednak stwierdzić, że najpopularniejsze modele odśnieżarek mają 4.0 – 13 KM, co pozwala na zasilenie narzędzi o całym spektrum szerokości pracy.

Sposób uruchamiania odśnieżarek

Przy wyborze odśnieżarek warto sprawdzić, czy model ma nie tylko rozrusznik ręczny, ale również elektryczny, podłączany do gniazdka elektrycznego. To niezastąpione rozwiązanie w przypadku utrudnionego uruchamiania narzędzia w mroźne dni.

Rodzaj napędu odśnieżarek 

Do odśnieżania parkingów, placów i chodników, zdecydowanie lepsze będą odśnieżarki z kołami wyposażonymi w ogumienie z zimowym bieżnikiem. Jeśli natomiast odśnieżarki będą używane na pagórkach, lepiej sprawdzą się modele o napędzie gąsienicowym. Są mniej sterowne, ale nie utkną nawet w głębokim śniegu. Warto również sprawdzić, czy urządzenie ma biegi, a zwłaszcza wsteczny, niezwykle przydatny przy manewrowaniu nim.

Zbiornik paliwa odśnieżarki

Odpowiednia pojemność zbiornika paliwa pozwoli na intensywną i sprawną pracę. Przy niewielkich placach wystarczy zaopatrzyć się w odśnieżarkę niewielką, zaś na duże powierzchnie koniecznie kup urządzenie z dużym zbiornikiem, którego nie będziesz musiał wciąż uzupełniać.

Parametry wyrzutu i grubości warstwy śniegu

Odpowiedni wyrzut śniegu, pamiętając, że rozrzut śniegu świeżego będzie większy, niż śniegu mokrego i ubitego, pozwoli opracować prawidłową logistykę odśnieżania. Na terenach z intensywnymi opadami śniegu koniecznie też wybierz odśnieżarkę, która poradzi sobie z pokrywą śniegu o grubości 70 cm. Na pozostałym obszarze wystarczą modele przeznaczone do warstw 50 cm.

Wyposażenie dodatkowe odśnieżarek

Kupując odśnieżarkę, zwróćmy uwagę, czy urządzenie ma oświetlenie przednie, najlepiej w postaci oszczędnych lamp LED, ogrzewaną rękojeść, podgrzewanie silnika, lekki system jezdny umożliwiający sterowanie jedną ręką. To znacznie ułatwi i usprawni pracę.

Niestety nie znaleziono produktu!

1. Sprawdź poprawność zapytania i spróbuj ponownie.
2. Ogranicz szukane słowa do jednego lub dwóch.
3. Podaj ogólną nazwę produktu, którego szukasz. Później będziesz mógł ograniczyć wyniki wyszukiwania korzystając z zaawansowanych filtrów.