Wczytuję dane...

Sekatory Fiskars

Sekator Fiskars jest narzędziem, bez którego trudno wykonać większość prac sadowniczych. To wyjątkowy i bardzo dobry sprzęt, który idealnie leży w dłoni, nawet podczas długiej pracy. Jego jakość sprawia, że sekator ogrodowy Fiskars jest popularny i ceniony wśród praktyków.

Jest kilka grup sekatorów

Jeśli rozróżnić sekatory pod względem technologii działania, w powszechnym użyciu są dwa rodzaje narzędzi. Sekator nożycowy ma hakowato wygięte ostrza. Przystosowany jest do cięcia roślin żywych i niezdrewniałych. Z kolei sekator kowadełkowy ma jedno ostrze i metalową stalnicę. Efektownie tnie części zdrewniałe roślin.

Ważny jest dobór narzędzi

Dostosowany do rodzaju ciętych roślin i wysokości, na której przeprowadzane są prace, pomoże w sprawnych działaniach. Dla działkowców najlepszy będzie sekator jednoręczny. To idealny sekator do gałęzi. Wielkością i ciężarem przystosowany jest do pracy jedną ręką. Na komfort jego użycia wpływają ergonomiczne, trwałe rączki ze wzmocnionego włóknem szklanym poliamidu, mocne i ostre ostrza ze stali nierdzewnej oraz innowacyjny mechanizm zwiększający nacisk ostrzy z jednoczesnym zmniejszeniem obciążenia dłoni. Posiadacze krzewów i żywopłotów skorzystają z sekatora dwuręcznego. Sekator długi tnie bowiem grubsze gałęzie. Dzięki wydłużonym rękojeściom ma większy zasięg oraz siłę zgniotu. Został również wzbogacony o nowatorską technologię mechanizmu cięcia. To świetny sekator do żywopłotu. Wymaga pracy oburącz. Jest cięższy i masywniejszy. Dla sadowników tylko sekator teleskopowy. Z kolei sekator na wysięgniku, nazywany tyczkowym, może być używany do cięcia wysokich drzew. Większość osób nie musi wówczas korzystać z drabiny i ograniczyć niebezpieczeństwo pracy. Dzięki wysięgnikowi żyrafie cięcie sekatorem teleskopowym można wykonywać nawet w gęstej koronie. To znaczne ułatwienie dla każdego ogrodnika.

Sortuj według:
Wyświetl po produktów