Wczytuję dane...

Nożyce

Nożyce do żywopłotu są narzędziem, które jest niezbędne w każdym ogrodzie. Sprawdzą się do cięcia, formowania, karczowania i innych prac w sezonie i poza nim. Nawet przy minimalnej wprawie zapewnią fachowe wsparcie i pozwolą ciąć szybko, bezbłędnie i pewnie. Przydadzą się również, jeśli w ogrodzie rosną żywotniki, ligustry, bukszpan wiecznie zielony, krzewuszki, jałowce, berberysy. Używając dobrze dobranych nożyc, z roślin tych wyczarujemy fantastyczne żywopłoty, idealne szpalery lub zachwycające formy architektoniczne.

Nożyce stworzą nowe możliwości

Przy użyciu ostrych, wyprofilowanych nożyc do żywopłotu, cięcie nie zniszczy przycinanych gałęzi, nie zmiażdży łyka i nie poszarpie drewna. Używanie ich daje pewność, że rośliny będą piękne. Powstrzymają wzrost krzewów, nadadzą im pożądany kształt, wyregulują siłę wzrostu roślin oraz pobudzą je do kwitnienia i poprawią ich stan fitosanitarny. Nożyce ogrodowe mogą być z powodzeniem użyte jako nożyce do trawy. Dzięki nim piękne okazy z roku na rok będą jeszcze bardziej zachwycały.

Jeśli nożyce, to tylko odpowiednio dobrane

Zadbaliśmy więc, aby każdy ogrodnik mógł znaleźć u nas odpowiednie narzędzia. Można więc wybierać spośród ręcznych nożyc dźwigniowych, nożyc elektrycznych, akumulatorowych, spalinowych. Nożyce ręczne, nazywane potocznie sekatorami, mają dużą precyzyjność cięcia, bazującą na umiejętnościach ogrodnika. Są idealne do obcinania pojedynczych pędów. Przy cięciu żywopłotów praca nimi jest jednak męcząca. Dlatego proponujemy zakup nożyc elektrycznych i akumulatorowych. Lekkich, cichych, zasilanych prądem, które, mimo wydajności, polecane są do sporadycznych prac na ograniczonych powierzchniach. Do intensywnego cięcia, szczególnie dla profesjonalistów, przygotowaliśmy wybór nożyc spalinowych. Ciężkich i głośnych, dla prawdziwego specjalisty w cięciu.

Sortuj według:
Wyświetl po produktów