Wczytuję dane...

Mirka

O KWH Mirka

KWH Mirka Ltd. to światowy lider w innowacyjnych technologiach ściernych, oferujący pełny zakres wysokiej klasy materiałów ściernych oraz kompletne rozwiązania szlifierskie. Proponowane przez firmę innowacyjne rozwiązania polepszają jakość pracy, wpływają na szybkość, wydajność oraz jakość obrabianej powierzchni. Obniżają koszty pracy, nawet przy najtrudniejszych zadaniach dotyczących szlifowania powierzchni.

Firma KWH Mirka jest pionierem w dziedzinie nasypowych materiałów ściernych i produktów, które umożliwiają prawdziwie bezpyłowe wykańczanie powierzchni. Te innowacyjne materiały powstały dzięki stworzeniu przełomowej technologii nakładania nasypu, natomiast nowy dział narzędzi firmy Mirka stworzył nowoczesne maszyny szlifierskie i polerskie o wyjątkowych możliwościach. Jeżeli dodamy do tego pełny zakres wysokiej jakości akcesoriów, to klienci KWH Mirka uzyskują doskonały dostęp do uzupełniających się rozwiązań szlifierskich dopasowanych do ich potrzeb.

Wszystkie produkty KWH Mirka są wytwarzane w Finlandii, a ponad 90% z nich eksportuje się i sprzedaje w ponad 80 krajach na świecie, zarówno Europy jak i Ameryki Północnej i Południowej oraz Azji.

Historia

Firma Mirka powstała w 1943 roku w Helsinkach z inicjatywy inżyniera Onni Aulo. Okres wojny i problemy technologiczne spowodowały, że produkcja ruszyła dopiero w styczniu 1946 r. Wbrew rozlicznym przeciwnościom i ograniczeniom obecnym w tamtych czasach, Onni Aulo uruchomił cały proces produkcyjny w zaledwie pół roku, co było niemałym osiągnięciem. Odnosząc sukcesy ekonomiczne, po wielu przeprowadzkach w 1962 roku firma ostatecznie zdecydowała się przenieść do Kiitola w Jeppo. W 1966 roku Mirka została kupiona przez firmę Oy Keppo Ab, a w roku 1973 obie firmy połączyły się przyjmując nazwę MIRKA.

Sortuj według:
Wyświetl po produktów