Wczytuję dane...

Wyrywacze do chwastów

O tym, że chwasty trzeba usuwać dla lepszego wzrostu roślin uprawnych i kwiatów, nikogo nie trzeba przekonywać. Do odchwaszczania stosuje się szereg narzędzi. Najpopularniejszymi są motyki, grace, pazurki, widły, szpadle.

Innowacyjność wkracza w świat chwastów - wyrywacze do chwastów

Wymienione narzędzia są tradycyjne. Postęp technologiczny wkroczył jednak również w świat zabiegów pielęgnacyjnych w ogrodnictwie. Innowacyjnym i praktycznym sprzętem jest wyrywacz do chwastów. Usuwa rośliny bez większego wysiłku. Przy pracy nie wymaga schylania się, a zajęcie jest czyste. Usuwa nawet głęboko korzeniące się rośliny wieloletnie, co zdecydowanie zmniejsza konieczność używania środków chemicznych.
Wyrywacz chwastów pracuje czterema mocnymi szczypcami. Obejmuje nimi podstawę rośliny i wyciąga ją z korzeniami. Dzięki temu szybko i przyjemnie można usunąć większość chwastów. Praca nim jest szczególnie komfortowa na trawnikach porośniętych mniszkiem.

Wyrywacz chwastów najlepiej sprawdza się na stanowisku wilgotnym. Oznacza to, że chwasty najlepiej wychodzą z ziemi po deszczu, wcześnie rano, zanim wyschnie rosa, czy po podlewaniu.

Po działaniach zostają niewielkie dziurki, ale łatwo je zamaskować odrobiną ziemi. To nasuwa na myśl możliwość wykorzystania wyrywacza chwastów również do robienia dołków pod nowe nasadzenia, o czym wspomnieli zadowoleni użytkownicy.

Wyrywacz do chwastów dla każdego

Przyjęło się, że wyrywacz chwastów przeznaczony jest głównie dla osób starszych. Jego użytkowanie pozwoli jednak czerpać przyjemność z prac ogrodniczych każdemu. To idealne urządzenie dla kobiet w ciąży, przepracowanych mężczyzn, a nawet dzieci, które nie muszą wkładać wysiłku w pomoc na grządkach.

Sortuj według:
Wyświetl po produktów