Wczytuję dane...

Kosy spalinowe

Kosy spalinowe powinny zainteresować każdego. Sprawdzą się szczególnie na terenach nierównych, pagórkowatych. Są najlepszym wyborem dla osób, ceniących nieograniczone możliwości pracy. Na pewno ich użytkownikom nie może przeszkadzać hałas czy wyczuwalne spaliny. Nie są mocno uciążliwe, ale to cecha charakterystyczna kos spalinowych.

Przed wyborem kosy spalinowej ważna jest ocena potrzeb

Zanim więc dokonamy zakupu urządzenia, warto przeanalizować, jakie są nasze wymogi. Czy trawnik, na jakim pracujemy jest duży, czy niewielki? Jest powierzchnią płaską, a może ma nierówności i pagórki? Oczywiście ważne są predyspozycje operatora.

Na niewielkich powierzchniach sprawdzą się kosy lekkie spalinowe

Nie warto inwestować w profesjonalny sprzęt, gdy wystarczy kosa spalinowa przeznaczona dla amatorów. Na małe i średnie powierzchnie najlepiej wybrać kosy lekkie, poręczne, zwrotne i pozwalające dotrzeć do każdego miejsca na trawniku. Wybór lekkiej kosy spalinowej będzie również ekonomicznie uzasadniony. Kosa o małej i średniej mocy, na przydomowych trawnikach, wykorzysta swoje możliwości.

Rozległe tereny wymagają spalinowych kos profesjonalnych

O ile kosy amatorskie są lekkie i mają słabsze silniki, kosy profesjonalne to prawdziwe smoki. Ich moc bywa imponująca, tak samo jak, zwiększony ciężar. Mocny silnik jest praktycznie nie do zdarcia, a system antywibracyjny ułatwia pracę.

Kosa spalinowa musi mieć odpowiednie parametry

Kupując kosę spalinową, istotna jest szerokość cięcia oraz rodzaj układu tnącego. Reguła mówi, że im trawnik jest większy czy bardziej pagórkowaty, tym większe parametry powinny mieć wykorzystywane narzędzia. Szerokość cięcia w granicach 30-38 cm, moc silnika oscylująca między 500 – 1500 W oraz bardziej wytrzymała żyłka mogą okazać się niezbędnym narzędziem, jeśli trzeba skosić większe powierzchnie. Dlatego warto przeanalizować wybór kos spalinowych w asortymencie sklepu i wybrać model dla siebie.

Sortuj według:
Wyświetl po produktów