Wczytuję dane...

Podkaszarki elektryczne

Podkaszarka elektryczna może działać podobnie jak kosa elektryczna i służyć do pielęgnacji trawnika. Jej wymogiem jest jedynie posiadanie na działce nieograniczonego dostępu do źródła prądu

Dlaczego podkaszarka, a nie kosa?

Zastanawiać może fakt, że nawet na większe powierzchnie polecane są podkaszarki. Oczywiście nikt nie będzie kosił dużego trawnika podkaszarką. Do tego celu zdecydowanie lepsze są większe i silniejsze kosy elektryczne. Narzędzia pracują jednak na podobnych zasadach. Podkaszarki cenione są głównie w pracach wymagających precyzji. Koszenie trudno dostępnych miejsc przy domu, między zaroślami czy na rabatach, jest z nimi proste i szybkie. Nie bez znaczenia jest fakt, że podkaszarki są z reguły lżejsze i łatwiej nimi manewrować. Przy tym moc ich silnika oraz możliwość pracy nie tylko żyłkami tnącymi, ale również nożami, pozwalają na szerokie zastosowanie tego urządzenia.


Aby podkaszarka do trawy mogła być komfortowo użytkowana, wymaga jedynie ciągłego podpięcia do gniazdka elektrycznego. Jeśli ciągnący się za nią kabel nie przeszkadza w pracach, a długość kabla nie zmniejsza jej mocy, można ją szeroko wykorzystywać. Szczególnie, że podkaszarki elektryczne są z reguły nawet dwa razy tańsze niż podkaszarki akumulatorowe.

Jakie parametry podkaszarek są najważniejsze?

Oczywiście bez mocy nie zrobi się nic. Najczęściej moc podkaszarek elektrycznych waha się w granicach 450-550 W, choć bywają urządzenia o mocy i 900 W. Są jednak stosunkowo droższe. Przy zakupie podkaszarki poleca się też wybrać modele z teleskopową prowadnicą. Wówczas urządzenie okaże się praktyczne również dla osób wysokich. Istotna jest też szerokość koszenia - 40 cm jest wielkością najkorzystniejszą.

Sortuj według:
Wyświetl po produktów