Wczytuję dane...

Sprężarki i Kompresory powietrza

W ofercie naszego sklepu znajdą Państwo kompresory powietrza olejowe i bezolejowe do różnego typu zastosowań warsztatowych - od niewielkich i poręcznych sprężarek dla majsterkowiczów po urządzenia o pojemności powyżej 100 l, wytwarzające wysoki poziom ciśnienia roboczego. Niezastąpione przy czyszczeniu oraz napełnianiu powietrzem opon i dętek, niezbędne do zasilania urządzeń pneumatycznych - bez kompresora trudno wyobrazić sobie warsztat o jakimkolwiek profilu.

Sprężarka bezolejowa czy z olejem?

Konwencjonalna sprężarka tłokowa posiada ruchome części mechanizmu, które smarowane są olejem - ogranicza on tarcie, pozwalając mu efektywnie pracować i zabezpieczając go przed uszkodzeniem. Z tego rodzaju rozwiązaniem wiąże się jednak pewien istotny problem - nie sposób w pełni uniknąć przedostawania się oleju do wylotowej części urządzenia wraz z tłoczonym powietrzem. Z biegiem czasu będzie się tam gromadzić tłusty kondensat, który wymagać będzie regularnego usuwania.

Sprężarki tłokowe

Śladowe ilości oleju mogą również przedostać się wraz z wydmuchiwanym powietrzem do urządzeń, które podłączymy do sprężarki. O ile w przypadku większości technicznych zastosowań śladowa ilość zanieczyszczeń, jakie pojawią się w sprężonym powietrzu, nie będzie stanowić problemu, niektóre rodzaje urządzeń, jak np. te stosowane w gabinetach stomatologicznych, wymagają ich całkowitej eliminacji. Rozwiązaniem będzie w takim przypadku kompresor bezolejowy - a więc taki, w którym konieczność smarowania wyeliminowano dzięki zastosowaniu tłoka ze specjalnego rodzaju tworzywa. Sprężarki bezolejowe są z reguły nieco droższe od swoich olejowych odpowiedników, jednak ze względu na uniwersalność i łatwość konserwacji warto je polecić szerokiemu gronu odbiorców.

Sortuj według:
Wyświetl po produktów
Produkt dostępny!

Sprężarka tłokowa Metabo Basic 250-50W 601534000

749,00
Rodzaj zasilania: elektryczne
Napięcie zasilana (V): 230
Moc (W): 1500
Typ: olejowy
Pojemność zbiornika (l): 50
Ciśnienie maksymalne (bar): 8
Wydajność teoretyczna (l/min): 200
Waga (kg): 32
Produkt dostępny!
Promocja

Minikompresor Makita DMP180Z 18V

249,00
279,00 zł
Oszczędzasz 30.00 zł
Rodzaj zasilania: akumulatorowe
Napięcie zasilana (V): 18
Typ: bezolejowy
Ciśnienie maksymalne (bar): 8,3
Wydajność teoretyczna (l/min): 12
Waga (kg): 1,4
Produkt niedostępny!
Powiadom mnie o dostępności

Kompresor sprężarka tłokowa Metabo MEGA 520-200 D 601541000

4270,00
Rodzaj zasilania: elektryczne
Napięcie zasilana (V): 400
Moc (W): 3000
Typ: olejowy
Pojemność zbiornika (l): 200
Ciśnienie maksymalne (bar): 10
Wydajność teoretyczna (l/min): 490
Waga (kg): 131