Wczytuję dane...

Flex

Elektronarzędzia FLEX: Historia i wizje

FLEX Elektronarzędzia – wczoraj i dziś

Można być dumnym z pełnej sukcesów historii firmy. Jest ona dowodem na to, że wśród współpracowników firmy panuje wszechobecny duch wynalazców i motywacja. Ale nie można poprzestać na tradycji. W zglobalizowanym świecie poszukiwane są dzisiaj elastyczność i szybka reakcja na wizje przyszłości. Na rynku mogą być tylko najlepsi. FLEX do nich należy

Kamienie milowe w historii firmy FLEX Power Tools

1922: Założenie
Firma została założona w Stuttgart-Bad Cannstatt. Pierwszą maszyną seryjną była szlifierka ręczna MS 6, której silnik elektryczny poprzez giętki wał napędzał najróżniejsze końcówki. Od FLEXible Welle ( wałka giętkiego) pochodzi nazwa marki FLEX.
Pod koniec lat dwudziestych inżynierom firmy FLEX udało się zastąpić wałek giętki przekładnią kątową. W ten sposób powstała pierwsza szlifierka kątowa.

1954: „ Flexowanie” wynalezione!
Pierwsza wysokoobrotowa szlifierka kątowa FLEX DL 9 zostaje przedstawiona w świecie fachowców. „ Flexowanie” rewolucjonizuje rzemiosło.

1987: Zapowiedziany wysoki połysk!
FLEX rozwija kompletne systemy oszczędzające do polerowania lakierów samochodowych, mebli i podłóg z naturalnego kamienia.

flex

1988: Lekka waga z powerem!

FLEX wprowadza pierwszą 1200-watową szlifierkę kątową w małej klasie poniżej 2 kilogramów.

1989: Brylantowe powierzchnie!
FLEX przedstawia nową metodę obróbki: satynowanie – dla bezprzejściowych powierzchni metalowych i ze stali szlachetnej.

flex
1996: Dodać gazu – przewiercić!
FLEX rozwija wydajne, lekkie jednostki do wiercenia koronowego.

1997: Bez drabiny aż do sufitu!
„ Rewolucja w wykończeniu wnętrz”: jedyna w swoim rodzaju FLEX – Giraffe szlifuje wysokie do 3 metrów suche ściany i sufity – z pewnej pozycji, bez drabiny i rusztowania. Dzięki systemowi odsysania bez uciążliwego pyłu. Jakość szlifierki z długą szyją i opatentowanych, perforowanych na całej powierzchni środków szlifierskich pozostaje do dnia dzisiejszego niedościgniona w suchym wykończeniu wnętrz.

flex
2000: Siła niedźwiedzia z firmą FLEX!
Silna jak niedźwiedź 2.500- watowa szlifierka kątowa RedBar z FLEX Multigrip-System oferuje użytkownikowi nieznaną dotychczas ergonomię. Przedni uchwyt przestawiany jest stopniowo o 180º, tylny uchwyt może być obracany o 2 x 90 º. Wygodniej już być nie może.

2002: Innowacyjny aż po szczegół!
FLEX przedstawia generację szlifierek kątowych dwudziestego pierwszego wieku. Od wynalazcy FLEX-a jest 8 nowych modeli od 710 do 1300 wat o ekstremalnie smukłym wzornictwie, wspaniałych właściwościach ułatwiających obsługę i wielu innowacyjnych cechach, jak na przykład elektronika sterowana mikroprocesorami lub boczny uchwyt FLExgrip-Handgriff z wbudowanym kluczem.

2002: Przegub funkcyjny 3-D!
Światowa nowość: FLEX Tigerkralle (tygrysi pazur) SKL 2903VV. Dzięki kombinacji dwóch wielokrotnie przestawnych osłon przekładni w jednej maszynie prace pilarskie można prowadzić w najwęższych kątach i narożnikach.

flex
2004: Szybko wypoziomowany!
FLEX uzupełnia swoją wypróbowaną serię elektronarzędzi o innowacyjny program wysokiej jakości laserowych urządzeń pomiarowych.

2005: Rozwiązanie problemu z renowacją!
FLEX prezentuje nową szlifierkę renowacyjną z długą szyją WS 1505 FR do obróbki podłóg, ścian i sufitów ze specjalną diamentową tarczą szlifierską FLEX Whirljet. Jedyna w swoim rodzaju szlifierka z długą szyją podczas kosmetyki powierzchni z betonu i jastrychu podoła temu, co żyrafa zmieniła w suchej zabudowie. Znaczne uproszczenie prac dla użytkownika przy minimalnym nakładzie siły.

2005: Hurra, jest Okapi!
Powiększyła się odnosząca sukcesy rodzina żyraf. Nowa szlifierka z krótką szyją FLEX Okapi WSK 702 VEA z odsysaniem pyłu jest idealnym uzupełnieniem szlifierki z długą szyją podczas szlifowania płyt gipsowo-kartonowych, przykładowo podczas prac na wysokości ponad 3 metry, na przykład na ciasnych rusztowaniach lub w innych wąskich miejscach, w narożach lub przy ościeżach.

2005: Powietrze jest czyste!
Światowa nowość do obróbki kamienia na mokro: szlifierka na mokro LGW 1703 VRA Longlife. Powietrze chłodzące nie jest już zasysane przy osłonie silnika, lecz wyłącznie na końcu 0,5 metrowego węża Clean-Air. Dzięki temu mgła wodna i pył szlifierki nie mają już szansy przedostania się do silnika. Optymalna ochrona dla użytkownika i maszyny.

2006: Prościej już nie można!
Z nową bruzdownicą MS 1706 FR układanie kabli i pustych rur w każdej sytuacji jest dziecinnie proste. Jedyny w swoim rodzaju, opatentowany system obrotowy umożliwia wykonywanie cięcia pionowego poprzez ciągnięcie i cięcia poziomego poprzez popychanie.

2007: Power na stałe
FLEX prezentuje lekkie i poręczne śrubokręty wiercące i udarowe ALi 10,8 i ALi 10,8 S z technologią litowo-jonową. Dzięki wydajnemu akumulatorowi litowo-jonowemu to idealni partnerzy w długim użytkowaniu.

2008: AS 28 maszyna czyszcząca, która nie zna granic
flex
2009: Vario-Giraffe® WST 700 VV
flex

FLEX- Czego możecie oczekiwać jutro?

• Nowych prekursorskich profesjonalnych elektronarzędzi i osprzętu w bardzo dobrym stosunku ceny do wydajności. Postęp techniczny i nowe projekty produkcyjne, serwisowe i logistyczne sprawiają, że jest to możliwe.
• Więcej innowacyjnych produktów dla nisz rynkowych i rozwiązań problemów – dla już istniejących i nowych obszarów zastosowań.
• Permanentnej ofensywy jakościowej we wszystkich grupach produktów. Cel: Zero – Procent - Wad.

Przetestujcie elektronarzędzia i osprzęt FLEX. Wasze zadowolenie jest naszym najwyższym celem!

Sortuj według:
Wyświetl po produktów