Jaka ukośnica z posuwem? Sprawdź, jak wybrać najlepszą
Rynek elektronarzędzi jest bardzo zróżnicowany, więc stając przed wyborem nowej maszyny, mogą pojawić się wątpliwości, który sprzęt będzie odpowiedni do zaplanowanych prac. Dlatego decydując się na zakup nowej ukośnicy z posuwem, warto wiedzieć, na co zwrócić uwagę, aby w pełni wykorzystać możliwości urządzenia. Sprawdź najważniejsze informacje.
Posuw w ukośnicy - dlaczego jest potrzebny?
Ukośnica to urządzenie, które pozwala wykonać bardzo precyzyjne cięcia pod różnym kątem na różnego rodzaju materiałach od drewna przez metale aż po tworzywa sztuczne. Na rynku dostępne są dwa rodzaje ukośnic - zwykłe i z posuwem. Teoretycznie każdą pracę, jaką wykonuje się na ukośnicy z posuwem, da się zrobić na zwykłym modelu. Jednak w praktyce wygląda to już zdecydowanie inaczej. O ile cięty element nie jest zbyt długi, zwykła ukośnica zapewnia odpowiedni komfort pracy. Jednak już przy metrowych elementach ukośnica z posuwem to nieporównywalnie lepsze rozwiązanie. Posuw sprawia, że każde cięcie jest bardziej precyzyjne, poprzez złapanie i ustabilizowanie obrabianego materiału. Dodatkowo praca na ukośnicy z posuwem jest bezpieczniejsza. Urządzenia wyposażone w posuw są droższe niż zwykłe modele, jednak jeśli planujesz pracę z dużymi elementami, na pewno warto zainwestować.
Jaka ukośnica z posuwem - najważniejsze parametry
Aby ukośnica z posuwem spełniała swoje zadanie, musi być w pełni dostosowana do planowanych prac, dlatego podczas wyboru urządzenia, należy zwrócić uwagę na szczegółową specyfikację. Do najważniejszych parametrów każdej ukośnicy należą:
-
Ostrza - najważniejszy element całego urządzenia. Tarcze należy dostosować do rodzaju obrabianego materiału.
-
Kąt cięcia - ukośnice tną pod kątem od 45 do 90 stopni. Na rynku dostępne są modele jednostronne i dwustronne.
-
Prędkość obrotowa i moc - zarówno prędkość, jak i moc muszą być dostosowane do rodzaju materiału, z którym się pracuje.
-
Odchylenie - opcja, która pozwala wykonywać bardziej zaawansowane prace.
-
Elementy dodatkowe - niektóre urządzenia wyposażone są w dodatkowy osprzęt.
Pełen opis powyższych parametrów znajdziesz w artykule Jaka ukośnica? Sprawdź najważniejsze parametry.
Jaką wybrać piłę ukośnicę z posuwem? Podpowiadamy
W naszej ofercie dostępne są ukośnice z posuwem o zróżnicowanych parametrach, tak aby każdy znalazł urządzenie, które w pełni spełnia jego wymagania. Wszystkie maszyny dostępne w naszej ofercie pochodzą od cenionych, sprawdzonych i polecanych producentów elektronarzędzi.
-
Ukośnica Metabo KGS 216 M 619260000 - urządzenie wyposażone we wszystkie niezbędne elementy do komfortowej pracy, m.in.: masywna konstrukcja, laser do precyzyjnego wskazywania miejsca cięcia, efektywne odsysanie wiórów, zacisk do bezpiecznego mocowania obrabianego materiału. Do tego łatwa wymiana piły tarczowej.
-
Ukośnica Metabo KGS 254 M 2xTarcza 690828000 - kapówka łatwa w transporcie, wyposażona w światło robocze LED, poprawiające komfort pracy, rozsuwane bezstopniowo poszerzenia stołu czy zaciski do stabilniejszej pozycji obrabianego materiału.
-
Ukośnica Piła Holzstar KGZ 305 E 2000W - urządzenie wyposażone w m.in.: płynną regulację kąta stołu roboczego, laser poprawiający precyzję cięcia czy płynny rozruch. Sprzęt odpowiedni dla rzemieślników, na budowę, do warsztatu.
-
Ukośnica Metabo KGS 305 M z funkcją posuwu 619305000 - piła ukośnica z łatwą do wymiany piłą tarczową wyposażona w laser wskazujący linię cięcia, światło robocze LED, zacisk do stabilizacji obrabianego elementu, ograniczniki umożliwiające robienie rowków w trakcie cięcia.
-
Ukośnica kapówka Metabo KGS 305 M + stół KSU 401 690969000 - ukośnica o dużej wydajności cięcia z możliwością odsysania wiórów w trakcie pracy. Wyposażona jest dodatkowo w światło LED, laser, zacisk stabilizujący czy ograniczniki do bezpiecznego piłowania i wykonywania rowków.
Dla kogo ukośnica z posuwem?
Posuw w ukośnicy polecany jest tak naprawdę do każdego rodzaju cięcia. Jest to bez wątpienia element wyposażenia, który bezpośrednio poprawia komfort i precyzję pracy. Przy cięciu krótkich elementów możesz zdecydować się na model bez posuwu, jednak jeśli pojawi się potrzeba cięcia dłuższych materiałów, posuw będzie nieocenioną pomocą. W związku z tym tego typu ukośnice sprawdzą się w każdej branży.