Wczytuję dane...

Przegląd narzędzi do nawadniania Fiskars: te 13 urządzeń weź pod uwagę!

W sezonie ogród wymaga regularnego nawadniania - trawnik, żywopłot, przydomowy sad, rośliny ozdobne oraz warzywniak generują duże zapotrzebowanie na wodę. Szacuje się, że w ciągu jednego sezonu zużywa się średnio 1200l na każdy 1m2 ogrodu. Znaczne ilości wody, nawet ponad połowa, są marnowane na skutek niewłaściwego podlewania i braku skutecznych narzędzi. Dlatego, aby oszczędzić, warto postawić na sprawdzone akcesoria do nawadniania do ogrodu. Poznaj 13 propozycji od marki Fiskars.

Sprawdzone sterowniki nawadniania

Zautomatyzowanie nawadniania to oszczędność czasu i pieniędzy. Najczęściej systemy są stosowane na trawniku, ponadto często instaluje się je w warzywniaku. Sercem technologii jest sterownik, który umożliwia zaprogramowanie pracy. Sterownik nawadniania pojedynczy Fiskars 1054791 zadba o ogród nawet podczas Twojej nieobecności. Maksymalny czas podlewania wynosi 6 godzin. Posiada funkcję opóźniana po deszczu aż do 7 dni. Pasuje do trzech rodzajów kranów. Sterownik nawadniania podwójny Fiskars 1054792 posiada opcję uruchamiania dwóch węży jednocześnie lub niezależnie od siebie. Pozwala podzielić ogród tak, że zarówno gatunki lubiące częste nawadnianie, jak i nieco bardziej odporne na suszę dostają optymalną dawkę wody.

Użyteczne bębny z wężami

Nawadnianie rośliny przy użyciu węża ogrodowego bywa postrzegane przez pryzmat poprzednich dekad. Mocne ściskanie końcówki węża (nie każdy dysponował „pistoletem”), duże straty wody na skutek silnego strumienia i plątający się „kabel” zniechęcały. Dzisiaj tak się już nie robi.Nawadnianie ogrodu przy użyciu pistoletów czy zraszaczy jest wygodne i oszczędne. Problem plątającego się węża rozwiązany – używa się bębnów. Bęben z wężem S 9mm (3/8") 15m Fiskars 1020436 pozwala na swobodne zwijanie i zawijanie kabla. Obracany bęben w zakresie 360° umożliwia swobodne podlewanie powierzchni, narożników i krawędzi. Złącza są uniwersalne, pasują do urządzeń innych producentów. Zasięg wynosi 15m. Jeśli to nie wystarczy, warto zdecydować się na bęben z wężem M 13mm (1/2") 20m Fiskars 1023643 o zasięgu 21,5m. Do większego ogrodu polecany jest automatyczny bęben z wężem na kółkach Fiskars 1025933. Całkowity zasięg wynosi 27m. Pozwala dotrzeć do najdalszych zakątków. Jest wygodny w obsłudze, gdyż posiada automatyczny zwijacz węża ogrodowego. Można dokupić do niego uchwyt naścienny, wtedy będzie zajmował jeszcze mniej miejsca w narzędziowni czy garażu.

Funkcjonalne szybkozłączki

Szybkozłączki pozwalają łatwo wymienić „końcówkę” węża na bardziej odpowiednią, np. dyszę zraszającą na zraszacz. Do wygodnych akcesoriów zalicza się szybkozłącze 9 mm 3/8" Fiskars 1027071. Posiada specjalne punkty SoftGrip zapewniające pewny chwyt, gdy dłonie są mokre. Przyporządkowanie złączki do węży Fiskars jest łatwe dzięki systemowi oznaczania kolorów. W szybkozłączu z zaworem regulacyjnym ON/OFF 19 Mm 3/4" Fiskars 1027087 zastosowano zawór on/off, który zamyka przepływ wody. Ma przyjemny w dotyku uchwyt. Pasuje do urządzeń innych producentów.

Poręczne lance zraszające

Lance zraszające umożliwiają wygodne i precyzyjne ręczne podlewanie ogrodu.Regulowana lanca zraszająca Fiskars 1052185 zapewnia komfort pracy nawet w czasie chłodnej pogody. Ma dwie opcje regulacji strumienia wody i obrotową głowicę z powłoką SoftGrip.

Lanca zraszająca 3-funkcyjna Fiskars 1052186 posiada trzy opcje regulacji strumienia wody: punktowe, natryskowe i delikatną mżawkę.

Szeroki wybór zraszaczy

Fiskars posiada w ofercie szeroki wybór zraszaczy, m.in. kwadratowy, dookólny na kółkach, pulsacyjny dookólny, wahadłowy. Można łatwo dopasować je do specyfiki konkretnego ogrodu.

Narzędzia do nawadniania marki Fiskars to sprawdzone rozwiązania, dzięki którym skutecznie zadbasz o swój ogród, oszczędzając przy tym wodę. Sprawdź nasze propozycje i skompletuj akcesoria, dzięki którym praca w ogrodzie będzie przyjemnością!

Dowiedz się więcej o podlewaniu ogrodu:

Nawadnianie ogrodu - jakie sprzęty są potrzebne?

Jaki wąż ogrodowy wybrać?

Pompa wody do studni: jaką wybrać?