Wczytuję dane...

Narzędzia akumulatorowe do ogrodu – 7 sprzętów, które ułatwią Ci prace ogrodowe

Narzędzia akumulatorowe świetnie sprawdzają się w ogrodzie, gdyż łączą zalety sprzętu spalinowego i elektrycznego, a jednocześnie pozbawione są ich wad. Są wygodne i wydajne. Umożliwiają komfortowe przeprowadzanie zabiegów pielęgnacyjnych. Dużo oczywiście zależy od parametrów konkretnego modelu i rzetelności producenta. Narzędzia akumulatorowe jakiej firmy wybierać do ogrodu? Czym kierować się przed podjęciem decyzji zakupowej?

Zalety narzędzi akumulatorowych

Narzędzia akumulatorowe są szczególnie polecane, gdyż technologia wyeliminowała mankamenty sprzętu elektrycznego i spalinowego. Pracują tak samo cicho i są przyjazne środowisku jak urządzenia elektryczne, ale jednocześnie nie są uzależnione od źródła prądu. To oznacza, że nie trzeba się męczyć z długim kablem, przekładać go czy zwijać. Pomimo posiadania akumulatora sprzęt zazwyczaj nie jest tak ciężki, jak urządzenia spalinowe. Natomiast gwarantuje wysoki komfort pracy, co jest odczuwalne nawet podczas uruchamiania. Ogromną zaletą jest kompatybilność, poszczególne narzędzia często są zasilane przez ten sam typ akumulatora.

Najlepsze narzędzia akumulatorowe do ogrodu, czyli jakie?

Jakie są najlepsze narzędzia akumulatorowe? Wszystko zależy od naszych potrzeb. Najlepiej zrobić listę narzędzi i sprzętów, które są najczęściej wykorzystywane w ogrodzie lub z których korzysta się w najbardziej oddalonych obszarach działki. W tym wypadku wybór napędu akumulatorowego będzie najbardziej wskazany. Oczywiście dużo zależy od specyfiki ogrodu. Tam, gdzie działkę zasłania żywopłot formowany, przydatne będą nożyce akumulatorowe. W przypadku uprawy dużej liczby drzew i krzewów liściastych najlepiej zaopatrzyć się w akumulatorową dmuchawę do liści lub odkurzacz. Oczywiście w każdym ogrodzie potrzebna jest kosiarka. Przykłady można mnożyć. Jednocześnie przy wyborze najlepszych narzędzi akumulatorowych warto sugerować się marką. Szczególnie cenione na rynku są m.in. Metabo, Makita czy Greenworks.

Niezawodne kosiarki akumulatorowe

Trawnik uchodzi za wizytówkę, a także miejsce rekreacyjne w ogrodzie. Można bawić się na nim z dziećmi, uprawiać sport lub wykonywać inne czynności, lecz żeby spełniał swoje zadanie, powinien być systematycznie pielęgnowany. Najczęstszy zabieg to koszenie, najczęściej wykonywane co 7-10 dni. Dlatego przejście na sprzęt akumulatorowy warto zacząć właśnie od kosiarki. Dodatkową zaletą jest fakt, że kosiarka akumulatorowa pracuje cicho (ulga przy dłuższej pracy) i można nią dotrzeć wszędzie: do granic działki, a także przedogródków (miejsca pomiędzy ogrodzeniem i jezdnią). Przy wyborze zwraca się uwagę na pojemność kosza, szerokość koszenia i zakres wysokości koszenia. Bardzo dobre modele umożliwiające długą pracę na jednym ładowaniu to m.in. kosiarka akumulatorowa Metabo RM 36-18 LTX BL 46 601606850 z 8-stopniową regulacją koszenia oraz kosiarka akumulatorowa do trawy Makita DLM382P2T 2x5.0Ah 18V z 13-stopniową regulacją. Ostatnio wymieniony sprzęt umożliwia koszenie na wysokości 20-75mm.

Podkaszarka akumulatorowa i inne narzędzia do pielęgnacji trawy (i nie tylko)

Podkaszarka umożliwia koszenie trawy w trudno dostępnych miejscach, np. pomiędzy drzewami czy na terenie wzniesionym. Poza tym pozwala oczyścić działkę (np. z różnorodnych chwastów, nawłoci, a także samosiewek drzew). Polecany model to akumulatorowa podkaszarka GREENWORKS 60V (GD60LT) GR2103207. Do pielęgnacji trawy warto używać także nożyc - sprawdź nożyce akumulatorowe do trawy GREENWORKS GR1600107. Dzięki nim można regulować i równać wysokość źdźbeł. Przydają się w newralgicznych miejscach, np. w przestrzeniach pomiędzy plastrami drewna czy płytami betonowymi (popularne nawierzchnie „w trawniku”). Powyższy model jest wielofunkcyjny, posiada ostrze, dzięki któremu nadaje się dodatkowo do strzyżenia żywopłotów.

Sprawdzone dmuchawy akumulatorowe do liści

Dmuchawy tradycyjnie wykorzystuje się do oczyszczania dróg, chodników i innych nawierzchni z liści i śmieci. Dmuchawy akumulatorowe są lekkie (2,5-3,5kg), waga jest nawet kilkukrotnie mniejsza w porównaniu ze sprzętem spalinowym (7-9kg). Wydajne modele to m.in. dmuchawa akumulatorowa do liści Metabo LB 18 LTX BL 601607850 oraz dmuchawa Makita DUB362Z 2x18V. Są wygodne w pracy, gdyż nie trzeba uważać na ciągnący się za nimi kabel. Zapewniają dużą prędkość powietrza i kilkustopniową regulację przepływu.

Taczka akumulatorowa, która wykona większość pracy za Ciebie

Wiadomo, że taczka to sprzęt, bez którego nie da się wydajnie pracować w ogrodzie. Służy do zakładania nowych elementów (transport materiałów) oraz pielęgnacji roślin. To narzędzie, którego jakość znacznie wpływa na komfort pracy. Nawet źle osadzony punkt ciężkości czy twarde koło może powodować dodatkowe trudności. Dlatego trzeba stawiać na dobry jakościowo sprzęt. Można także zrobić sobie prezent i wybrać urządzenie akumulatorowe. Co ono daje? Taczka akumulatorowa GREENWORKS 40V (G40GC) GR7400007 to nowe podejście do tematu ogrodnictwa. Ma tryb samojezdny z możliwością wyboru przód/tył. Osiąga prędkość 4,2km/h do przodu (tryb kroku spacerowego) i 2,4km/h do tyłu. Nie wymaga siły przy wysypywaniu zawartości. Maksymalne obciążenie wynosi 100kg. To taczka, która w szczególności przydaje się osobom starszym, ale ułatwi pracę każdemu.

Sprzęt akumulatorowy jest nieoceniony na każdej działce, niezależnie od jej powierzchni. W tym wypadku płaci się nie tylko za wysoką jakość działania, ale także za komfort stosowania.