Wczytuję dane...

3 sytuacje, w których przyda Ci się przenośny bank energii dużej mocy

Przenośny bank energii o dużej mocy, zwany także powerbankiem lub ładowarką mobilną, to urządzenie, które może stanowić awaryjne, pomocnicze, a czasami także główne źródło zasilania. Powerbanki, w zależności od modelu, pozwalają na podłączenie kilku różnych urządzeń, które do prawidłowej pracy wymagają prądu. W jakich więc sytuacjach najlepiej sprawdzi się przenośny bank energii dużej mocy? 

Na łonie natury

Wyjazd pod namiot to nie tylko sposób na bliski kontakt z naturą, ale także idealne rozwiązanie, aby uciec od zgiełku miasta, odpocząć od codziennego pędu czy wyciszyć się z dala od wszelkiego hałasu. Spanie pod namiotem pozwala na niemal nieograniczone możliwości spędzania wolnego czasu. Wystarczy znaleźć odpowiednie, bezpieczne miejsce, aby móc rozbić swój mały obóz i cieszyć się ciszą. Urlop pod namiotem może być jeszcze przyjemniejszy, kiedy nie trzeba martwić się o stały dostęp do prądu. Takie rozwiązanie może zapewnić mobilny powerbank o odpowiedniej mocy. W obliczu przyrody bez problemu poradzi sobie przenośny bank energii Honda Jackery Explorer 250DE. Z jego pomocą można naładować telefon komórkowy, czytnik e-booków, laptopa, aparat fotograficzny czy kamerę. Przyda się do zagotowania wody w czajniku elektrycznym czy do ugotowania obiadu na grillu elektrycznym. Wyjazd pod namiot z takim sprzętem to zdecydowanie wyższa jakość urlopu w otoczeniu natury. Pobudzająca kawa o poranku, ulubiona muzyka wokół, ciepły posiłek… Powerbank Honda Jackery Explorer to ciche, ekologiczne rozwiązanie bez jakiejkolwiek emisji spalin i gazów. Dodatkowo waży niewiele, co jest szczególnie ważne w przypadku wędrówek z całym bagażem.

Podczas kempingu

Podróżowanie kamperem lub samochodem kempingowym ma wiele zalet. W przeciwieństwie do urlopu pod namiotem nie trzeba się martwić o miejsce do spania, przygotowywania posiłków czy o łazienkę. Wszystko jest na wyciągnięcie ręki. Ograniczeniem jest tylko wybór odpowiedniej trasy, którą samochód jest w stanie przejechać. Jednak niezależnie od tego, jak dobry mamy samochód, od czasu do czasu trzeba zatrzymać się na polu kempingowym, aby zrzucić nieczystości, uzupełnić wodę czy naładować sprzęty. W sytuacjach awaryjnych, kiedy nie da się znaleźć wyznaczonego miejsca na czas, a trzeba zrobić postój, przyda się bank energii o dużej mocy. Poradzi on sobie w każdej sytuacji awaryjnej. Dzięki takiemu sprzętowi nie trzeba się martwić o brak prądu, kiedy ten będzie najbardziej potrzebny. Niewątpliwą zaletą wysokiej jakości banków energii jest możliwość naładowania ich przy pomocy panelu solarnego np. SolarSaga Honda Jackery 100 W. To rozwiązanie całkowicie bezpieczne i przyjazne środowisku. 

Przy pracy zdalnej

Praca zdalna ma tę zaletę, że można pracować z dowolnego miejsca, w którym jest dostęp do internetu i prąd do naładowania baterii laptopa, telefonu lub tabletu. Mogąc pracować skąd się chce, któż by nie chciał tego robić spod palmy na egzotycznej plaży, znad basenu czy może w górach? Niestety nawet najlepszy sprzęt wymaga czasami naładowania. O ile internet można udostępnić z innego urządzenia, o tyle dostęp do prądu może być problematyczny. Problem jednak rozwiązuje się niemal samoistnie, jeżeli zaopatrzymy się w bank energii dużej mocy. Tego typu sprzęt poradzi sobie z ładowaniem komputera i innego sprzętu elektronicznego w każdych warunkach. Powerbanka o sporej mocy można jednak potrzebować w zupełnie przyziemnej sytuacji, pracując z domu. Wystarczy awaria sieci elektrycznej, aby stracić możliwość wykonywania swoich obowiązków i realizacji zadań. By móc pracować nieprzerwanie, kiedy tego potrzebujemy i nie martwić się o braki w dostawie prądu, warto mieć na wyposażeniu mieszkania bank energii o większej mocy.