Wczytuję dane...

7 narzędzi niezbędnych w pracy hydraulika

Profesjonalne narzędzia hydrauliczne pozwalają nie tylko odpowiednio wykonać daną pracę, ale dodatkowo także i sprawnie. To bardzo istotne, ponieważ w dzisiejszych czasach, w których liczy się każda sekunda i doskonała precyzja, od specjalisty wymaga się najwyższej jakości świadczenia usług. Wykonana praca powinna być trwała i estetyczna. Odchodzi się od tradycyjnych sposobów montażu instalacji hydraulicznych na rzecz nowoczesnych urządzeń i rozwiązań. Specjalistyczny sprzęt umożliwia szybką i wygodną konstrukcję nowej instalacji lub naprawę już istniejącej. Jakie więc narzędzia są obecnie niezbędne w pracy hydraulika? 

Kran

Klucze

Klucze to jedne z podstawowych i najbardziej uniwersalnych narzędzi w wyposażeniu każdego hydraulika. Potrzebne są podczas wszelkiego rodzaju montażu, demontażu czy napraw. Na rynku dostępna jest cała gama różnorodnych kluczy: płaskie, nasadowe, oczkowe, nastawne, trzpieniowe, zaciskane typu szwedzkiego, samozaciskowe czy popularne żabki, czyli szczypce.

Obcinak do rur

Obcinak do rur

Hydrauliczne prace montażowe oraz naprawcze najczęściej opierają się na łączeniu i kształtowaniu orurowania. Aby móc to zrobić, rury należy dociąć na pożądaną długość. Do tego celu przyda się obcinak do rur np. obcinak do rur REMS RAS Cu-INOX 3-35 S. Obcinaki sprawdzą się podczas cięcia rur stalowych, aluminiowych, miedzianych czy mosiężnych. Do cięcia rur tworzywowych używa się specjalnych nożyc, które wyposażone są w mechanizm zapadkowy. Obcinaki umożliwiają w szybki i prosty sposób przeciąć precyzyjnie rurę w dowolnym miejscu. Większość dostępnych modeli jest uniwersalna, ponieważ ma regulowaną średnicę ciętych rur. Urządzenia z gratownikiem umożliwiają pozbycie się zadziorów w miejscu cięcia.

Gwintownica

Gwintownica

Kolejnym etapem po cięciu rur jest ich gwintowanie. Tutaj z pomocą przychodzi gwintownica. Na rynku dostępne są gwintownice ręczne oraz maszyny gwintujące. Modele ręczne wyposażone są w wymienne narzynki, które dopasowuje się do średnicy rur. Gwintownice są proste w obsłudze i zapewniają precyzyjne centrowanie na rurze. Do trudnych warunków pracy sprawdzi się gwintownica ręczna ROTHENBERGER SUPER CUT.

Rowkarka

Rowkarka

Rowkowe połączenia zazwyczaj wykonuje się w przypadku rur o większych średnicach. Na ich zakończeniach wytłacza się specjalny rowek, w którym zostanie stabilnie osadzone złącze. Połączenia rowkowe są idealne do trudno dostępnych miejsc, do rozbudowy istniejących instalacji oraz podczas prac remontowych, gdyż nie ma konieczności demontażu instalacji. Najpopularniejsze są ręczne urządzenia rowkujące np. ROTHENBERGER HAND ROGROOVER. Na rynku dostępne są także modele kompatybilne ze stacjonarnymi gwinciarkami.

Giętarka do rur

Giętarka do rur

Giętarki sprawdzą się zarówno na budowie, podczas remontu, jak i do pracy w warsztacie. Narzędzia te gwarantują precyzyjne gięcie rur do 90°. Stosowanie giętarki do rur zmniejsza ilość połączeń, a co się z tym wiąże, zwiększa się szczelność i pewność instalacji. Ponadto giętarki pozwalają zaoszczędzić czas w trakcie pracy (mniej lutowania i zaciskania rur) i zredukować koszty zakupu dodatkowych kształtek. Polecany model toREMS Hydro-Swing 153525.

Zaciskarki i zgrzewarki

Zaciskarka

Zarówno zaciskarki, jak i zgrzewarki przeznaczone są do wykonywania złączy. Złącza zaciskane wykonuje się w przypadku rur giętych, miedzianych i wykonanych z plastiku. Zaciskarka akumulatorowa elektrohydrauliczna np. jest wygodna w użytkowaniu i zapewnia szybkie wykonanie złącza. Na jednym ładowaniu może wykonać do kilkuset zacisków. Zgrzewarki natomiast sprawdzają się w przypadku sztywnych rur wykonanych z tworzyw sztucznych PB, PP, PE, PVDF. Zgrzewarki mają możliwość regulacji temperatury i wyposażone są w termostat, który utrzymuje ją na stałym poziomie oraz w specjalne bolce i mufy do nagrzewania rur i złączek na zewnątrz i wewnątrz. Sprawdź model REMS SSM 160 RS252026.

Dzięki tym narzędziom wykonasz zarówno proste, jak i bardziej skomplikowane prace hydrauliczne. Sprawdź ofertę i kup potrzebne urządzenia. Pomogą Ci one pracować sprawniej i zaoszczędzić czas, a Twoim klientom zagwarantują wykonanie usługi na najwyższym poziomie.