Wczytuję dane...
Model: U I SNA 230SD
Producent: MAGNUM
Gwarancja: 24 miesięcy
Kod producenta: U I SNA 230SD
Waga produktu: 10 kg
Realizacja zamówienia: 24 godzin
Koszt wysyłki: Wysyłka gratis!
1080,00 PLN*
* z podatkiem VAT
 

Seger credit agricole


Credit Agricole

Kalkulator raty

Santander Consumer Bank

Kalkulator- oblicz raty

Spawarka MAGNUM SNAKE 230 SD PROFI SOFT

Urządzenie inwerterowe Snake 230 PROFI Soft Digital jest lekkim, przenośnym, źródłem energii. Służy do spawania elektrodami otulonymi różnych gatunków stali w tym zwykłych, nierdzewnych, żaroodpornych oraz żeliwa. Przeznaczone jest do pracy w warunkach terenowych i wykonywania wszelkiego rodzaju prac naprawczych. Urządzenie charakteryzuje się dużą sprawnością 230A / 60%. Posiada znakomitą charakterystykę łuku dla elektrod rutylowych i zasadowych. Spawarkę można również wykorzystać do spawania metodą TIG za pomocą specjalnego uchwytu TIG z zaworkiem (metoda TIG LIFT ). Zapalanie łuku odbywa się wtedy przez lekkie potarcie elektrody nietopliwej o spawany materiał.

Urządzenia Snake 230 PROFI Soft Digital oparte są na najnowszej, najbardziej zaawansowanej technologii, wykorzystującej tranzystory IGBT.
Snake 230 PROFI Soft Digital posiada również funkcję ARC FORCE - "dynamika łuku" - skracaniu długości łuku towarzyszy wzrost prądu spawania, co powoduje stabilizowanie łuku, niezależnie od jego długości. Zmniejszenie wartości funkcji daje łuk miękki i mniejszą głębokość wtopu, natomiast zwiększenie wartości funkcji powoduje głębsze wtopienie i możliwość spawania krótkim łukiem. Działanie funkcji ARC FORCE polega na zwiększeniu mocy dostarczanej do łuku w momencie zwierania elektrody i materiału przez kroplę roztopionego metalu, co powoduje szybkie przemieszczenie kropli i zapobiega zwarciu.
Przy ustawionej dużej wartości funkcji ARC FORCE można spawać "wciskając" elektrodę w jeziorko roztopionego metalu, utrzymując łuk o minimalnej długości i dużą prędkość topienia elektrody. Urządzenie posiada również funkcję HOT START, polegającą na chwilowym zwiększeniu prądu spawania ponad ustawioną wartość w momencie zajarzenia łuku, Zapobiega to zjawisku "przyklejania się " elektrody w początkowej fazie spawania, ułatwiając rozpoczęcie całego procesu. 

Cechy produktu:

  • cyfrowy wyświetlacz 
  • regulowany Arc Force
  • funkcja Hot Start
  • spawanie MMA/TIG LIFT

Dane techniczne:

Producent Magnum
Nazwa produktu Spawarka Magnum SNAKE 230 PROFI SOFT
Zasilanie [V] 230
Bezpiecznik [A] 25
Maks. prąd spawania [A] 230
Zakres prądu spawania [A] 20 - 230 A
Prąd spawania [A] / cykl [%] 230 A/ 60%
Gwarancja 12 miesięcy


Dostarczone wyposażenie:

  • SNAKE 230 SD 
  • Uchwyt elektrodowy 
  • Przewód masowy 
  • Instrukcja obsługi 
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...