Wczytuję dane...

Narzędzia remontowe - sprawdź, jakich potrzebujesz!

Jeśli zdecydujesz się na samodzielny remont, warto abyś zaopatrzył się w odpowiednie narzędzia. Przed zakupem koniecznie przeanalizuj, jakie prace zamierzasz wykonać i dowiedz się, jakich narzędzi do tego potrzebujesz. Idealnym rozwiązaniem są sklepy internetowe. Sklep Seger umożliwi Ci nabycie odpowiedniego sprzętu, od młotka po specjalistyczne elektronarzędzia. Ponadto dostarczy informacji technicznych o wybieranych produktach, ułatwi zakupy w systemie ratalnym i umożliwi leasing firmowy elektronarzędzi. Wszystko kupisz wygodnie i w atrakcyjnych cenach.

Narzędzia ręczne do najprostszych prac

Nawet zakup najprostszych narzędzi ręcznych jest niezmiernie ważny. Niezbędne są młotki i młoty wyburzeniowe, kombinerki oraz szczypce, a także zestawy wkrętaków i komplety kluczy. Przyda się również poziomica lub laser samopoziomujący oraz miarka zwijana. Wszystkie produkty muszą być przy tym wytrzymałe, praktyczne i ergonomiczne.

Elektronarzędzia niezbędne przy remoncie

Elektronarzędzia znacznie ułatwiają i skracają prace. Warto więc zaopatrzyć się chociażby w podstawowe urządzenia, które mogą być również wykorzystywane po remoncie.

  • Wiertarka – dobra wiertarka służy nie tylko do wiercenia dziur, ale również do mieszania zapraw czy farb. Kupując odpowiednie urządzenie, należy zwrócić uwagę na jego moc, moment obrotowy, systemy regulacyjne, a także jakość dostępnych wierteł do drewna, betonu czy metalu.
    Zadowalające parametry ma np. młoto-wiertarka KHE 2860 Quick Metabo z możliwością wiercenia z udarem i bez, szybkomocującym uchwytem do wiercenia w drewnie i metalu, wysoką ergonomią, zabezpieczeniami przed pyłem i uszkodzeniami oraz wyłącznikiem z blokadą.
  • Wkrętarka – przy remoncie przydadzą się również wkrętarki elektryczne lub akumulatorowe. Ułatwią szybkie skręcanie mebli, montaż i wykonanie prac, do których nie potrzeba mocniejszych, cięższych i droższych wiertarek.
    Dobrą propozycją wkrętarek jest np. lekka i niezawodna wiertarko-wkrętarka Festool TXS Li, którą cechuje wysoką wydajność pracy.
  • Wyrzynarka – urządzenie można wykorzystać do precyzyjnego wycinania kształtów. Dzięki odpowiednio dobranym ostrzom, używając np. wyrzynarki Festool PSB EQ-Plus, która ma system szybkiej wymiany brzeszczotów i zabezpieczenie przeciwodpryskowe, można, chociażby dopasować wielkość blatu kuchennego czy wyciąć w nim otwór na płytę gazową lub zlewozmywak.
  • Szlifierka – to narzędzie do wygładzania, polerowania, czyszczenia i szczotkowania, które przyda się przy każdym remoncie. Do szlifowania dużych powierzchni i sufitów najlepszym rozwiązaniem będzie szlifierka do gipsu żyrafa. Przy pracach sprawdzi się też zestaw z odkurzaczem do gipsu, dzięki któremu znacznie szybciej posprząta się po pracy szlifierki oraz uniknie nadmiernego zapylenia.
  • Piła – świetnym produktem często wykorzystywanym przy remontach jest kompaktowa pilarka taśmowa, używana do cięcia wszystkich materiałów, od drewna po metal, która ma dużą moc i maksymalnie redukuje ilość iskier podczas cięcia.

Wyburzanie ścian i prace wykończeniowe

Jeśli podczas remontu planujesz przestawienie ścian, pamiętaj, że takie prace wymagają użycia sprzętu ciężkiego. Elektryczne młoty wyburzające i udarowe, piły elektryczne oraz wyrzynarki i przecinaki to absolutna podstawa. Niezbędne będą również narzędzia pomiarowe do wykrywania kabli, wiertarki oraz rzadko wykorzystywane, a naprawdę ułatwiające pracę, bruzdownice.

Do wykończenia pomieszczeń trzeba też przygotować zestawy wkrętaków, wiertarki lub wiertarko-wkrętarki, pistolety do klejenia, młotki, kombinerki, urządzenia do natryskowego malowania ścian, wałki, pędzle i folie budowlane.

Remont podłogi

Przy generalnym remoncie, do wymiany podłogi czy zakładania paneli potrzebny jest dalmierz laserowy, poziomica i gumowy młotek. Użyteczne będą wykrawacze metali, wyrzynarki, młoto-wiertarki, piły elektryczne. Niezwykle przydana, szczególnie przy pracy z dużymi powierzchniami, będzie również piła taśmowa, która umożliwi szybkie i dokładne cięcie desek i paneli.

Narzędzia ułatwiające sprzątanie

Po remoncie najbardziej uciążliwe jest sprzątanie. Narzędzia ręczne są niezbędne, ale mogą sobie nie poradzić ze specyficznym rodzajem prac. Dlatego dobrym rozwiązaniem okazują się odkurzacze przemysłowe, pneumatyczne pistolety natryskowe do rozprowadzania środków czyszczących, roboty sprzątające, mopy parowe i myjki do okien i podłóg. Wszystkie przyspieszają i ułatwiają sprzątanie.

Zawsze stawiaj na jakość

Przy zakupie narzędzi warto postawić na ich jakość, prestiż producenta i dostępnością części zamiennych. Cena zdecydowanie powinna odgrywać najmniejszą rolę. W końcu narzędzi nie kupuje się na chwilę i do jednorazowych prac.